Denizde Can Pazarı

Muğla’nın Marmaris İlçesi’nde, ikisi bayan alkollü dört gencin içinde bulunduğu hafif ticari araç yat limanından denize düştü.

Dibe batan aracın içinde ölüm kalım mücadelesi veren gençler, açık olan pencereden çıkmayı başarıp kendilerini güçlükle dışarı attı. Çok fazla su yuttuğu belirlenen gençlerden biri hastanede tedaviye alındı.
Marmaris’teki bir gece kulübünde alkol alıp eğlenen gençler Eda Çelik (26), Gülfidan Sonat (24), İbrahim Çelikkaya (27) ve Şahin Açıkgözoğlu (25), saat 03.00 sıralarında bindikleri hafif ticari araçla İçmeler Yat Limanı’na geldi. Aracı iskelenin ucuna park edip yüksek sesle müzik dinleyen ve dans eden gençler limanda demirli yat sakinlerinin tepkisini çekti. Gençler, kendilerine en yakın yatta kalan Hollandalı turistler tarafından uyarılınca iskeleden ayrılmaya karar verdi. Ancak, İbrahim Çelikkaya’nın kullandığı 48 SF 333 plakalı araç, manevra yaparken bir anda kontrolden çıkıp denize düştü. Araç yaklaşık 18 metre derinlikteki limanın sularına gömülürken gençler açık olan pencerelerden dışarı çıkmaya çalıştı. Tam bir can pazarının yaşandığı limanda, alkollü gençlerden üçü kendi imkanlarıyla iskeleye ulaşmayı başardı. Araçtan çıkamayan ve çok fazla su yuttuğu belirtilen Gülfidan Sonat ise arkadaşlarının son gayretleriyle kurtarıldı. Üç gencin kıyıya çıkardığı Sonat gelen ambulansla Marmaris Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedaviye alındı. Hayati tehlikesinin bulunmadığı belirlendi.
Olayla ilgili soruşturma başlatılırken, yapılan muayenelerinde gençlerin kanında 90 ile 190 promil arasında alkol tespit edildi. Ölümden dönen gençler polise ifade verdi. Dibe batan araç ise polis dalgıçları ve iş makinelerinin çalışması sonucu limandan çıkarıldı.
Emniyet yetkilileri, aracın camlarının açık olmasının olası faciayı önlediğini belirtti.

Yazar: YuReKTeN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir