Destekleme ve yetiştirme kurslarına başvuru tarihi uzatıldı

Destekleme ve yetiştirme kurs başvuruları MEBten yapılan açıklamaya göre 29 Eylüle kadar uzatıldı. Destekleme ve yetiştirme kursları, eğitim ve öğretim yılında ortaokul, ortaöğretim ve mezun öğrencilere derslerinde edindikleri kazanımları pekiştirmelerine katkı sağlamak, özel ilgi ve yeteneklerini geliştirmek maksadıyla yapılmaktadır.

Milli eğitim Bakanlığınca, öğrenci ve mezunlar için ücretsiz açılacak destekleme ve yetiştirme kurslarına öğrenci başvuruları 29 Eylüle kadar uzatıldı.

2016-2017 eğitim ve öğretim yılında ortaokul, ortaöğretim ve mezun öğrencilere derslerde edindikleri kazanımları pekiştirmelerine katkı sağlamak, özel ilgi ve yeteneklerini geliştirmek maksadıyla ücretsiz olarak 1. dönem, 2. dönem ve yaz kursları olmak üzere üç dönem halinde destekleme ve yetiştirme kursları açılmasına ilişkin iş takvimi yayımlanmıştı.

İş takvimine göre, öğrenciler için kurslara başvurular bugün sona eriyordu.

Bakanlık, atama ve yer değiştirmelere ilişkin öğretmen sirkülasyonun devam etmesi ve yeni açılan kurumlar nedeniyle destekleme ve yetiştirme kurslarına öğrenci başvurularının 29 Eylüle kadar uzatılmasına karar verdi.

Öte yandan, kurum ve öğretmenlerin kurslar için başvuruları ise yarına kadar yapılabilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm hakları saklıdır © 2018 sesli sohbet Seviyeli Sesli Kameralı Chat Sitesi