Ana sayfa Genel Haberler DGS sonuçları ne zaman açıklanacak ÖSYM den DGS adaylarına önemli uyarı

DGS sonuçları ne zaman açıklanacak ÖSYM den DGS adaylarına önemli uyarı

0
0

DGS sonuçları için heyecanlı bekleyiş devam ediyor. 23 Temmuzda gerçekleştirilen DGS sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı adaylar tarafından merak ediliyor. Öte yandan ÖSYM DGS adaylarına 14 Ağustosa kadar kendi üniversitelerine başvurarak eğitim bilgilerini YÖKSİSte güncellenmesini sağlamaları gerektiği bildirildi.

DGS sınav sonuçları için heyecanlı bekleyiş devam ediyor. 23 Temmuzda gerçekleştirilen DGS sınav sonuçlarının 29 Ağustosta adaylara duyurulması bekleniyor. ÖSYM geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada DGS adaylarına önemli bir uyarıda bulundu. ÖSYM, 23 Temmuzda Dikey Geçiş Sınavına giren adayların, 14 Ağustosa kadar kendi üniversitelerine başvurarak eğitim bilgilerinin YÖKSİSte güncellenmesini sağlamaları gerektiği bildirildi.

2017 DGS SONUÇLARI İÇİN TARİH BELLİ OLDU!

DGS 2017 sınavının soruları ve cevaplarının önümüzdeki günlerde erişime açılması bekleniyor. Adaylar sınav sonuçlarını da heyecanla bekliyor. ÖSYM sınav takvimine göre 2017 DGS sonuçları 29 Ağustos 2017 tarihinde açıklanacaktır.

ÖSYMDEN DGS ADAYLARINA EĞİTİM BİLGİLERİNİ GÜNCELLEME UYARISI!

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM), 23 Temmuzda Dikey Geçiş Sınavına (DGS) giren adayların, 14 Ağustosa kadar kendi üniversitelerine başvurarak eğitim bilgilerinin YÖKSİSte güncellenmesini sağlamaları gerektiği bildirildi.

ÖSYMnin internet sitesindeki duyuruya göre, 23 Temmuz 2017de yapılan 2017-DGS kılavuzunda yer alan Akademik not ortalamalarının toplanması ile ilgili bilgi bölümündeki eğitim bilgilerinin toplanması takvimi yeniden düzenlendi.

Yükseköğretim Bilgi Sistemindeki (YÖKSİS) eğitim bilgileri, dün ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde (AİS) adayların bilgisine açıldı. Eğitim bilgilerinde değişiklik ve düzeltme gereken adayların, 14 Ağustosa kadar kendi üniversitelerine başvurarak eğitim bilgilerinin YÖKSİSte güncellenmesini sağlamaları gerekiyor.

10-14 Ağustos tarihlerinde YÖKSİS üzerindeki eğitim bilgilerinde yapılan düzeltmeler, adayların bilgisine AİS üzerinden 16 Ağustosda sunulacak.

YÖKSİSten güncel eğitim bilgisi 21 Ağustosta son kez çekilecek ve Kamu Kurumları İşlemleri Sistemi (KKİS) üzerindeki güncellemelerle birlikte, AİSte adayın 2017-DGS başvurusuna yansıtılacak.

Birden fazla eğitim bilgisi olan, DGS başvurusunda kullanmak istediği eğitim dışında bir eğitim seçilmiş olduğunu düşünen ve kullanılmasını istediği eğitimi değiştirmek isteyen adaylar için 22 Ağustosta yalnızca bir günlüğüne AİSte DGS için eğitim seçme ekranı açılacak ve adayların istedikleri eğitimi seçmelerine olanak sağlanacak. Kuruma dilekçe ile gönderilen istekler kabul edilmeyecek, 22 Ağustostan sonra herhangi bir değişiklik işlemine izin verilmeyecek.

Adayların Önlisans Başarı Puanı (ÖBP), bu veriler doğrultusunda hesaplanarak değerlendirme işlemleri yapılacak.