Digitürk’e bir talip daha çıktı

Uluslararası bir grup ile Türk yatırımcıların oluşturduğu konsorsiyumu temsil eden EFOR INVESTMENT ve BEETECH Konsorsiyumu, Digitürke talip oldu.

Konsorsiyum, satın alma niyetini ilgili kurumlara iletti. Konuyla ilgili olarak şirketten yapılan açıklamada, Digitürk bizim bu alandaki en önemli yatırımlarımızdan biri olacak. Bu adımı önemsiyoruz. Amerikalı yatırımcımız Anatolia Group ile temsilcisi Robert Carey bu yüzden Türkiyede. Digitürkü; Türkiye, Irak, Körfez bölgesi ve Kuzey Afrikada daha büyük bir marka haline getireceğiz. Bu anlamda Digiturk’e talibiz, görüşme satın alma niyetimizi ilgili kurumlara ulaştırdık. ifadeleri kullanıldı.

Açıklamada konsorsiyum ile ilgili olarak da şu bilgiler verildi: Türkiyenin 2023 yılı hedefleri bizim açımızdan yatırım yapılabilecek stratejik hedeflerdir. Bugüne kadar BEETECH yüzde 50, Colour City yüzde 50, ELKOTEK yüzde 100, Özel Fatih Hastanesi yüzde 100 ve daha görüşmesi süren 20ye yakın yatırımlarımız var. Biz Başbakanımız Sn.Recep Tayyip Erdoğan beyin ortaya koymuş olduğu hedeflere inanıyor ve ona duyduğumuz güvenle Türkiyeye yatırım yapıyoruz. Türkiyede Muğla, İstanbul, Karabük, İzmir Yatırım AŞler vasıtasıyla yerel partnerlikler oluşturduk. Önümüzdeki 5 yılda Türkiyeye 10 milyar dolar yatırım yapmayı planlıyoruz. Grubun yatırım direktörü Özgür Ulupınar olarak bütün dünyaya Türkiye nin yatırım yapılabilir en güvenli liman olduğunu yatırımcılarımızla göstermek istiyoruz. Stratejik planı olan her şirketle ilgileniyoruz.

Telekom ve D-Smart da , Çukurova Grubunun borçları nedeniyle TMSF’nin el koyduğu Digitürkü satın almak istediğini açıklamıştı

Yazar: YuReKTeN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir