Diriliş Ertuğrul 121. bölüm 2. fragmanı Allahın adaletini yayana kadar.

Diriliş Ertuğrul 121. bölüm fragmanı izleyenleri meraklandırdı. TRT 1in büyük ilgiyle takip edilen dizisi Diriliş Ertuğrul yeni bölümde Osmanı öldürmek için harekete geçen Almıla, Osmana zarar vermeden Ertuğrul ve alplar onun cezasını kesmeyi başarabilecekler mi? İşte Diriliş Ertuğrul 121. bölümden nefes kesen o anlar.

Çarşamba akşamları izleyicisini ekrana kilitleten Diriliş Ertuğrul yeni bölümde heyecan dorukta. Diriliş Ertuğrul 121. yeni bölümüyle bu akşam 20.00de TRT 1de.

DİRİLİŞ ERTUĞRUL 121. BÖLÜMDE NELER OLACAK?

Ertuğrul Bey, Ögeday Hana tabi olmayı kabul etmiş ve Ögeday, beklenmedik bir şekilde Ertuğruldan Selçuklunun sultanı olmasını istemişti. Almıla ise Haymenin gözünde iyice yer edinmiş ve artık obaya yerleşmişti. Moğol karargâhında ise Ögeday Hanın beklenmedik bir şekilde ölümü herkesi sarsmıştı. Ertuğrul, bunun üzerine gelen tehlikeyi sezmiş ve karargâhtan kaçmıştı. Böylece Ertuğrul ve onun peşine düşen Noyan arasında amansız bir kovalamaca başlamıştı. Günalp ise Moğol casuslarını yakalamış ve konuşturmayı başarmıştı. Turgut ve Bamsı, Almıla’nın aslında Noyan’ın kardeşi Alangoya olduğunu öğrenmiş ve bunu Ertuğrul’a söylemişlerdi. Bunun üzerine hep birlikte dörtnala Kayı Obasına doğru yola koyulmuşlardı…

Ertuğrul ve alplar, Noyandan yakasını kurtarıp sağ salim Kayı Obası’na gelebilecekler mi? Osman’ı öldürmek için harekete geçen Almıla, Osmana zarar vermeden Ertuğrul ve alplar onun cezasını kesmeyi başarabilecekler mi? Ögedayın ölümünden sonra Noyan nasıl bir hamle yapacak?

DİRİLİŞ ERTUĞRUL 121. BÖLÜM FRAGMAN

DİRİLİŞ ERTUĞRUL SON BÖLÜMDE NELER OLDU?

Ertuğrul ve Noyan, vazife için birlikte yola çıkmak zorunda kalmışlardı. Bu yolculukta onlara tuzak kuran Romanosun cezası, Ertuğrul tarafından kesilmişti. Vuruşmada yara alan Bamsı ise, bir müddet sonra iyileşmiş ve yola Ertuğrul Beyle devam etmişti. Sugay Hatun kaçırılmış ancak bir müddet sonra Günalp onu kurtarmayı başarmıştı. Almıla da bu meselede yardımcı olmuş ve bu sayede güven kazanmıştı. Ertuğrul, Moğol Hanı Ögedayın karşısına çıkmış ve Ögedayın ona tabi olma isteğini kabul etmişti. Bunu hiç beklemeyen Noyan, oldukça şaşırmıştı.

Ögeday Han, kendisine tabi olan Ertuğrul Beye nasıl bir teklif yapacak? Ertuğrul, Ögedaya tabi olduktan sonra nasıl bir yol izleyecek? Tüm bunlar yaşanırken nasıl bir haber gelecek? Almılanın hain planları nereye varacak? Günalp, Moğol casuslarını açığa çıkarabilmek için ne yapacak? Ertuğrulun Ögedaya tabi olmayı kabul ettikten sonraki hamlesi ne olacak?

Yazar: YuReKTeN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir