Ana Sayfa Genel Haberler Diriliş Ertuğrul 61. bölüm sezon finali fragmanı yayınlandı

Diriliş Ertuğrul 61. bölüm sezon finali fragmanı yayınlandı

0
0

Diriliş Ertuğrul 61. bölüm sezon finali fragmanı yayınlandı TRT 1in fenomen dizisi Diriliş Ertuğrul sezon finali ile önümüzdeki hafta ekrana gelecek. Merakla beklenen Diriliş Ertuğrul 61. yeni bölüm sezon finali fragmanı yayınlandı. Ertuğrulun yönetiminde oba yeni bir göç için yola çıkıyor. İşte Diriliş Ertuğrul 61. bölüm sezon finali fragmanı ve son bölümde yaşananlar

Ekranların sevilen dizisi Diriliş Ertuğrul yine heyecan dolu bir bölüm ile ekrana gelmeye hazırlanıyor. Nefes kesen sahnelleriyle gündemden düşmeyen Diriliş Ertuğrulda heyecan ve aksiyon hiç bitmiyor. Tarihte yaşananları düş dünyasıyla harmanlayan senaryosu ve güçlü oyuncu kadrosuyla dikkat çeken Diriliş Ertuğrul önümüzdeki hafta sezon finali yapıyor. Merakla beklenen Diriliş Ertuğrul 61. bölüm sezon finali fragmanı yayınlandı.

Yapımcılığını Tekden Filmin üstlendiği, senaryosunu Mehmet Bozdağın yazdığı, başrollerini Engin Altan Düzyatan,Esra Bilgiç, Kaan Taşaner, Didem Balçın, Osman Soykut, Uğur Güneş, Hülya Darcan, Evrim Solmaz ve Mehmet Çevikin paylaştıkları televizyon dizisi Diriliş Ertuğrul 61. yeni bölümü ile 8 Haziran 2016 Çarşamba akşamı saat 20:00da Trt1de.

DİRİLİŞ ERTUĞRUL 61. BÖLÜM SEZON FİNALİ FRAGMANI

DİRİLİŞ ERTUĞRUL SON BÖLÜMÜNDE NELER OLDU?

Diriliş Ertuğrulun 60. son bölümünde, Ertuğrul, Noyan’ı yakalayarak bir kez daha Saadettin Köpek’in oyununu bozmuştur. Ertuğrul, Noyan’ı öldürmediği gibi, Turgut’un öldürmesine de izin vermez. Bu karara öfkelenen Turgut, hem Ertuğrul’un yanından hem de obadan ayrılmıştır. Ertuğrul ise Noyan’ı öldürmeyerek, Saadetin Köpek’le olan işbirliğini ortaya çıkarmak niyetindedir. Diğer yandan Noyan ve Boğaç’ın Ertuğrul’un eline geçtiğini öğrenen Saadetin Köpek, telaşlanır. Noyan ve Boğaç’ın konuşması, bütün yaptıklarının ortaya çıkmasına neden olacaktır.

Obada ise Tuğtekin ve Gökçe’nin yası devam etmektedir. Dodurgalılar Tuğtekin Bey’in yerine gelecek aday için çalışmalara başlamıştır. Artuk ve Akça Bey’in aday olduğu seçim bir hayli sert geçmiştir. Akça Bey Saadetin Köpek’in yardımlarıyla da Dodurgalılar’ın yeni beyi olmuştur. Ertuğrul, Sultan’a gitmeden önce Halime’yi almak için obaya gider. Sungur ise Gündoğdu’nun yardımıyla Yiğit’in peşine düşmüştür. Yiğit’in yerini bulan Sungur Tekin’le, alplar arasında arbede yaşanır. Bu sırada obadan geri dönen Ertuğrul, Noyan’ı öldürür. Sungur Tekin’in şehzadeyi öldürmesine engel olmak için araya girer. Ancak yaşanan arbedede Sungur Tekin, ağır bir yara almıştır.

Diriliş Ertuğrulda bu hafta; Sungur Tekin’in durumu ne olacaktır? Sungur Tekin yaşayabilecek midir? Ertuğrul, neyle suçlanır? Gündoğdu’nun restine karşı Ertuğrul, hangi hamleyi yapar? Kayılar’ın yeni beyi kim olacak? Kardeşler arasında yaşanan gerilimime Hayme’nin tepkisi ne olacaktır? Ertuğrul’un aldığı büyük karar nedir? Bütün bu soruların cevabı Diriliş 60. son bölümünde yanıt buldu.

DİRİLİŞ ERTUĞRUL HAYRANLARINA MÜJDE

Diriliş Ertuğrul’un yapımcısı Mehmet Bozdağ, verdiği röportajda Diriliş bitiyor iddialarının doğru olmadığını, Dirilişin Orhan ve Osmana kadar devam etmesini istediğini söyledi.

Mehmet Bozdağ, Diriliş bitiyor iddialarıyla ilgili olarak, Bu tür iddialar doğru değil. Diriliş 3 sezon olarak tasarlanmıştı. Niyetim Osman ve Orhan’a kadar devam etmek. Bir kuruluş hikâyesini anlatmak istiyorum dedi.

Osmanlı Devleti’ni kuran kadro nasıl bir ruh dünyasına sahip, nasıl bir zihin dünyasına sahip, nasıl bir jeopolitik algısı var gibi temel sorulara verdiğim cevaplar var. Bunları anlatmak istiyorum diyen Bozdağ, Diriliş Ertuğrulun devamı olarak, Diriliş Orhan ve Diriliş Osman dizilerinin de müjdesini verdi.

İki yıldır Alparslan filmi üzerinde çalıştığını söyleyen Bozdağ, Alparslan dizi değil film olacak. Hayallerimi bu film süslüyor dedi.

Öte yandan Diriliş Ertuğrulun film olacağının müjdesini veren Bozdağ, Dizilerde süreler maalesef 120 dakika olduğu için istediğimizi istediğimiz zaman diliminde, 1 haftada anlatamıyoruz. Çok büyük bir savaş sahnesi çekmek istiyoruz. Savaş sahnesinin bol olduğu büyük mücadelelerin olduğu bir film çekeceğiz. dedi.

Malazgirt filminin vizyon tarihinin belli olmadığını, sadece senaryosunun hazır olduğunu söyleyen Bozdağ, Peki aklınızda bir Alparslan var mı? sorusu üzerine, Var tabi ki ama sürpriz cevabını verdi.

Bir çok tarihi proje zihnimi meşgul ediyor. İçimdeki deli taylar rahat durmuyor. Bakalım kısmetimiz de hangi projeyi yapmak var diyen Bozdağ, Malazgirt, Oğuz Kağan Destanı, İmam Maturidî, İmam Hanefî hazretleri, Hazret-i Peygamber ve Sahabe dönemiyle ilgili filmi yapmak istediğini açıkladı.

Güçlü kadrosuyla dikkat çeken dizinin oyuncu kadrosu; Esra Bilgiç (Halime Hatun), Kaan Taşaner (Gündoğdu), Hülya Darcan (Hayme Ana), Osman Soykut (İbn-i Arabi), Didem Balçın (Selcan Hatun), Cengiz Coşkun (Turgut Alp), Nurettin Sönmez (Bamsı Beyrek), Cavit Çetin Güner (Doğan Bey), Burcu Kıratlı (Gökçe), Mehmet Çelik (Deli Demir), Uğur Güneş (Tuğtekin), Barış Bağcı (Noyan), Hüseyin Özay (Korkut Bey), Evrim Solmaz (Aytolun), Muharrem Özcan (Tangut), Ayberk Pekcan (Artuk Bey) yer alıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz