Doğuş Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı belli oldu

Emir Ali Bilaloğlu, Doğuş Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı seçildi.

Doğuş Otomotivin bugün yapılan 2017 Faaliyet Yılı Olağan Genel Kurulu Toplantısında, Emir Ali Bilaloğlu oy birliği ile Yönetim Kurulu Başkanı seçildi.

Berlin Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Yüksek Lisans mezunu olan Emir Ali Bilaloğlu, çalışma yaşamına 1991 yılında Almanyadaki Audi AG ana merkezinde finansal kontrol ve bölge satış müdürü göreviyle başladı. 1996 yılında Suudi Arabistan Samaco firmasında Genel Müdür olarak görevlendirildi. 1997 yılında Porsche AG’nin Stuttgart’daki ana merkezine Avrupa’dan sorumlu Satış ve Pazarlama Direktörü oldu.

2000 yılında Doğuş Otomotivde İş Geliştirme ve Strateji den sorumlu olarak çalışan Emir Ali Bilaloğlu, 2001 yılında Volkswagen AG nin Orta Doğu Bölgesinden sorumlu şirketinin Kurucu Genel Müdürü olarak Birleşik Arap Emirliklerinde görev aldı. 2004 yılında Türkiyeye dönerek Doğuş Otomotiv bünyesinde Audi ve Porsche markalarından sorumlu Genel Müdür olarak atandı. 2007 Haziran ayında Doğuş Otomotiv İcra Kurulu Başkanı (CEO) olarak atandı.

Emir Ali Bilaloğlu dış ekonomik ilişkiler konusunda danışmanlık yapan DEİKde Türk Alman İş Konseyi Yönetim Kurulu üyeliğine ve TÜSİADa bağlı Türkiye Değişim Kültürü İnsiyatifi Danışma Kurulu üyeliğine aktif bir şekilde devam ediyor. Bilaloğlu, 2018 Mart ayı itibarıyla Otomotiv Distribütörleri Derneği (ODD) Başkanlığını da yürütüyor.

YuReKTeN

Her gün bir şey umuyoruz ve bir şey bekliyoruz ancak bazen hiçbir şeyin değişmeyeceğinin farkındayız, ancak yine de beklemeye devam ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir