Ana Sayfa Genel Haberler E-devleti test için hacker tutuldu

E-devleti test için hacker tutuldu

0
0

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, gazete ve televizyonların Ankara temsilcileriyle yaptığı iftar yemeğinde çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Geçtiğimiz 8 yılda ulaştırma ve haberleşme alanında toplam 112milyar liralık yatırım gerçekleştirdiklerini belirten Yıldırım, bunun 44 milyar lirasının bölünmüş yollara harcandığını söyledi. Yıldırım, bölünmüş yollar sayesinde kazalarda ölüm oranının yüzde 5,72’den yüzde 3,79’a gerilediğini, yeni yolların tamamlanması ve eğitimle bu oranı AB ortalaması olan yüzde 3’e çekeceklerini belirterek, “Eğer bölünmüş yollar yapılmasaydı bugün şehirlerarası trafik durma noktasına gelirdi” dedi.

PARA VERİP SALDIRTIYORUZ

Bakan Yıldırım, yeni teknoloji ürünlerine vergi getirilmesini eleştirirken de şu değerlendirmeyi yaptı: Haberleşme ve bilişim teknolojilerinde yeni hizmet alanları ortaya çıkınca vergiciler bunları yeni vergileme alanı olarak görüp harekete geçiyor. Oysa yeni hizmet alanlarını vergilemek yeni gelişmelerin önünü tıkıyor. E-devlet kapısının güvenliğini siber saldırılara karşı sağlamak için düzenli olarak anlaşmalı firmalara saldırı yaptırıyoruz. Yani firmalara para verip kendi sistemimize test amaçlı 3 ayda bir saldırtıyoruz. Eğer yurtdışından ya da içeriden gelecek siber saldarı başarılı olursa devlet hiçbir iş yapamaz hale gelebilir. Böyle bir tehdit her zaman var. Uzakdoğu’dan bu şekilde 20-30 bin bilgisayarla saldırı oldu. Bloke ettik.

Kaynak: bugun.com.tr

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz