E okul giriş | E okul takdir teşekkür puanı hesaplama!

Eokul girişi yapmak isteyen binlerce öğrenci karne günü öncesi aramalara başladı. Okulların kapanmasına çok az bir süre kala öğrenciler eokul girişi yaparak takdir-teşekkür hesaplaması yapmak istiyor. Peki eokul giriş nasıl yapılır, e okul takdir teşekkür puanı nasıl hesaplanır?

E-okul veli bilgilendirme sistemi sayesinde veliler öğrencilerin ders notlarından devamsızlık durumlarına kadar birçok bilgiye ulaşabilirler. Okulda yapılan herhangi bir etkinlik için de yine e-okul sistemi üzerinden duyuru yapılarak veliler bilgilendirilir. E-okul sisteminden yararlanmak isteyen öğrenciler ve öğretmenler için farklı giriş seçenekleri vardır.

E-OKUL GİRİŞİ NASIL YAPILIR?

E-okul sistemine giriş yapabilmek için iki farklı seçenek mevcuttur. Okul yönetiminde yer alan idareciler ve öğretmenler Yönetim Bilgi Sistemi kısmındaki istenen bilgilere doldurarak e-okul sistemine giriş yapabilirler. Öğrenciler ve veliler ise sisteme Veli Bilgilendirme Sistemi fonksiyonu üzerinden giriş yaparlar. Veli ve öğrencilerin sisteme giriş yapabilmeleri için giriş sayfasında doldurmaları gereken boşluklar T.C. kimlik numarası ve eğitim görülen kurumdaki okul numarasıdır. Güvenlik kodundaki yer alan rakamların da ilgili boşluğa yazılmasının ardından giriş butonuna tıklandığında talep edilen bilgilere ulaşılabilir.

Okul idaresinde bulunan kişiler ise okulun kendilerine verdikleri şifreyi kullanarak giriş işlemlerini gerçekleştirebilir ve öğrencinin devamsızlık bilgilerini, not bilgilerini sisteme girebilirler. E-okul sistemine Yönetim Bilgi Sisteminden giriş yapmak isteyenler e-devlet aracılığıyla da sisteme girişlerini gerçekleştirebilir. E-devlet ile giriş butonuna tıklayarak istenilen bilgileri uygun boşluklara yazın ve kimliğimi doğrula butonuna tıklayın.

E-okul üzerinden ulaşılan bilgiler aşağıdaki gibidir:

Öğrencilerin not bilgileri
Öğrencilerin izinli ve izinsiz devamsızlık durumu
Her dönemin başında değişen haftalık ders programı
Şube ortalamasına göre öğrencinin sınıf içerisindeki başarı durumu
Diploma puanı
Dönem sonundan alınan belgeleri
Derslerin sınavlarının tarihleri

TAKDİR TEŞEKKÜR HESAPLAMA NASIL YAPILIR?

Takdir ve teşekkür belgesi dönem sonunda öğrencinin genel not ortalamasına göre verilen belgelerdir. Eğer öğrencilerin ders notlarının tamamı sisteme girilmişse takdir ve teşekkür alıp alamadıklarını öğrenmeleri için yıl sonu başarı puanına bakmaları gerekir. Her dönem sonunda bu puan değişir. Yıl sonu başarı puanı eğer;

70,00-84,99 arasında ise öğrenci teşekkür belgesi almaya,
85,00-100 arasında ise öğrenci takdir belgesi almaya hak kazanmış demektir.
Bu iki belgenin dışında okulda davranışları beğeni toplayan öğrenciler ve kulüplerde aktif olan öğrenciler de onur belgesi almaya hak kazanırlar.

OKULLAR NE ZAMAN KAPANACAK?

Milli Eğitim Bakanlığı resmi web sitesi üzerinden açıkladığı takvime göre 8 Haziran 2018 tarihinde öğrenciler yaz tatiline girecek. 2018-2019 eğitim ve öğretim yılı için ders zili tekrar 17 Eylül 2018 tarihinde çalacak.

Güncellenme Tarihi: 4 Haziran 2018 — 21:09

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2008-2018 Tüm Hakları Saklıdır. Frontier Theme