EBA kurs girişi nasıl yapılır? Kurslara kimler başvurabilir?

EBA, öğrencilerin derslerine yardımcı çeşitli kaynaklar sunar. Ders kitaplarından ses kayıtlarına, videolardan dergilere kadar farklı kategoride birçok içerik yer alır. EBA kurs girişi nasıl yapılır? EBA kurslarına kimler başvuru yapabilir?

EBA; ders kitapları, videolar, ses kayıtları, dergiler ve yarışmalar modüllerinden oluşur. Öğretmenler ve öğrenciler yaptıkları çalışmaları EBA üzerinden paylaşarak diğer kullanıcıların da erişimine sunabilirler. Dönem dönem düzenlenen farklı EBA yarışmalarına da katılım sağlanabilir. EBA ikinci dönem kursları için dersler 3 Martta başladı.

Yukarıda verilen link bilgilendirme amaçlıdır.
EBA GİRİŞİ NASIL YAPILIR?

EBAya giriş, eba.gov.tr internet sitesinden yapılır. Kullanıcılar giriş için; e-Okul bilgileri, Mebbis bilgileri, EBAKOD ve açıköğretim bilgileri kullanılabilir. Giriş işlemi yapılmadan, sunulan içeriklerin tamamına erişim sağlanamaz. EBA giriş işlemi sonrasında kurslar için başvuru da yapılabilir.

EBA KURS BAŞVURUSUNU KİMLER YAPABİLİR?

EBA kurs başvurusu; Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olan resmi/özel ortaöğretim okulları, resmi/özel ortaokullar, özel okullar ve açık öğretim öğrencileri ile mezun durumunda bulunan öğrenciler tarafından yapılabilir.
Örgün öğretim öğrencileri, okullarından şifrelerini alarak kurs için başvuru yapabilirler. Özel öğretim öğrencileri bulundukları ilçedeki kurs merkezinden e-Kurs şifresi alabilir ve başvurularını tamamlayabilirler. Açık öğretim öğrencileri ise e-Kurs şifrelerini halk eğitim merkezlerinden temin ederek kurs başvurularını yapabilirler.

2017-2018 EBA KURS TARİHLERİ

EBA kursları için ikinci dönem başvuruları 18 Şubatta sona erdi ve ikinci dönem dersleri 3 Martta başladı. 2 Temmuzda başlayacak yaz dönemi kurslarının başvuruları ise, 18-24 Haziran tarihleri arasında alınacak.
EBA kurslarında sınıf mevcudu 10dan az ve 20den de fazla olamaz. Öğrenci sayısının 20yi geçmesi durumunda ikinci sınıf açılabilir. EBA kursu için tek sınıf mevcutsa, sınıfın kapasitesi de göz önüne alınarak sınıf mevcudu 25e kadar çıkarılabilir.

2018 EBA YARIŞMA BAŞVURU TARİHLERİ

EBA üzerinde derslere yardımcı kaynaklar dışında yarışmalar da düzenlenir. EBA kullanıcıları tarafından katılım sağlanabilen yarışmaların kategorileri ve başvuru tarihleri;

– 1. EBA Kısa Film Senaryo Yarışması 26 Şubat – 16 Mart
– 2. EBA Resim Yarışması için son başvuru tarihi 30 Mart
– 4. EBA Kısa Film Yarışması 26 Mart – 9 Nisan
– 4. EBA Kadraj Fotoğraf Yarışması 10 Ocak – 2 Nisan
Yarışmalar hakkında detaylı bilgi, eba.gov.tr internet sitesinden öğrenilebilir.

Yazar: YuReKTeN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir