El ele ölüme gittiler, 14 Şubat ta yapayalnız gömüldüler

İZMİRin Çeşme İlçesinde el ele denize yürüyüp intihar eden 70 yaşındaki Altan Çetin ile 68 yaşındaki eşi Ülker Çetinin cenazeleri, 14 Şubat Sevgilelir Gününde yan yana toprağa verildi. Mezarlıkta, namazı kıldıran imamla birlikte sadece 4 kişinin tabutlarının önünde saf tuttuğu çiftin cenazesine, Kanadadaki oğulları Levent Noyan Çetin gelmedi.

aylan YILDIRIM/İZMİR, (DHA) –

Balıkesir Akçaydan tatil için Çeşmeye gelen Ülker Çetin ve eşi Altan Çetin, kaldıkları beş yıldızlı otel odasına intihar mektubu bıraktıktan sonra 6 Şubatta ortadan kaybolmuştu. Sabah çiftin odasından çıkmaması üzerine yaşlı olduklarını da göz önünde bulunduran çalışanlar, yedek kartla içeriye girdiklerinde, masa üzerindeki iki zarftan birisinde intihar mektubu, diğerinde otel görevlilerine bırakılmış 2 bin TL bahşiş buldu. Çeşmeyi çok sevdikleri, burada hayatlarına son vermeyi seçtikleri ileri sürülen Ülker Çetin ve Altan Çetin çifti, saat 01.30 sıralarında odalarından çıktı. O saatte kendileriyle ilgilenen ve önemli bir durum olup olmadığını soran görevlilere, hava alıp döneceklerini söyleyen çiftten haber alınamadı. Üç gün süren aramalardan sonra 9 Şubat günü Sakarya Mahallesindeki Mavikent Sitesi Plajında yaşlı çiftin cesetleri bulundu. Çiftin, güvenlik birimlerine, Hiç kimsenin etkisi ve müdahalesi olmadan hayatımızı sonlandırıyoruz. Bedenlerimizi 9 Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine bağışlıyoruz. Lütfen gereğini yapınız. Çok mutlu bir yaşam sürdük. Kimseyi yormadan, kırmadan, muhtaç olmadan gidiyoruz diye, otel çalışanlarına ise Yaşlılık ve hastalık sorunlarımızdan kurtulamıyoruz. Bu nedenle kimseye muhtaç olmadan gitmeyi seçtik. Yaptığımız şey için güzel otelinizden ve güler yüzlü personelinizden özür dileriz. Kalan paramızı personele dağıtın, diğer eşyalarımızı ihtiyaç sahibi olanlara paylaştırmanızı rica ederiz yazılı mektup bıraktı.

Bu arada çiftin, intiharlarından önce çocuklarıyla da oğluna WhatsApp üzerinden, Hoşçakal mesajı gönderdiği, oğullarının da onlara, Canlınız yetmedi, kendinizi öldürerek de ağzıma s…n. Nefret ediyorum ikinizden yanıtı verdiği ortaya çıkmıştı. Altan Çetin ile Ülker Çetinin intiharlarından önceki son saatlerinde de enstrümantal olarak piyano ve kemanla çalınan Nasıl geçti habersiz şarkısını dinledi. Ardından bunu sosyal medya hesaplarından takipçileriyle paylaştı. Çiftin son olarak ise aynı yerden takipçilerine, 50 yıl birlikte mutlu yaşadıktan sonra, şimdi onurumuzla gitme zamanı. Sizi seviyoruz. Hoşçakalın yazdıkları saptandı.

SON YOLCULUKLARI DA 14 ŞUBATTA OLDU

Adli Tıp Kurumunda bekleyen Altan Çetin ile eşi Ülker Çetinin cenazeleri, 7 gün sonra yakınlarınca teslim alındı. Konuşmak istemeyen ve soruları yanıtsız bırakan aile üyeleri, sadece yaşlı çift ile çocukları arasında sorunun bulunmadığını söyledi. Altan Çetin ile Ülker Çetinin cenazesi, daha sonra Örnekköy Mezarlıklar Müdürlüğünde yıkanıp defin için hazırlandı. Ardından da öğle namaz vakti beklenmeden cami yerine direk olarak Doğançay Mezarlığına götürüldü. Çiftin son yolculukları da 4 Şubatta acı oldu. El ele ölüme giden çiftin tabutları başında namazı kıldıran imamla birlikte sadece 4 kişi saf tuttu. Bu safta, mezarlıkta çalışan işçilerden oluşturuldu. Namaz sırasında kadın yakını da uzakta bekledi. Genellikle yakınlarına ulaşılmayan ve Yunan adalarına geçişler sırasında hayatlarını kaybeden mülteciler içini yapılan bu işlem, bu kez Altan Çetin ile Ülker çetin için yapıldı. Tek musalla taşı bulunduğu için tabutları sırayla buraya konulan çift, namazdan sonra yan yana son yolculuğuna uğurlandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir