En hızlı satılan cep telefonu

0
0

LG Optimus One, piyasaya çıktıktan 2 ay sonra 2 milyon satış rakamına ulaştı

Mobil iletişim sektörünün küresel lideri ve teknoloji önderi LG Electronics (LG), Avrupa’nın genelinde, ABD ve Asya-Pasifik ülkelerinde satışa sunulan Optimus One’ın, şirket tarihinde en hızlı satış grafiği sergileyen cep telefonu olduğunu açıkladı.

LG Electronics Mobil İletişim Birimi Başkanı ve CEO’su Dr. Jong-Seok Park, “Çok yönlü ve güçlü LG Optimus One, akıllı telefonlar dünyasına geçişi kolaylaştırmak için tasarlanmıştır. Rakamların da gösterdiği üzere, bu tip bir cihaz için güçlü bir talep olduğu açıkça ortadadır. Optimus One birçok müşterinin beklediği bir ürün olmasının yanı sıra, artık akıllı telefonların sadece kolay uyum sağlayanlara yönelik olmadığının da bir göstergesidir” dedi.

Android 2.2 “Froyo” OS’den güç alan ve Google’ın en son işletim sistemi ile çalışan ilk akıllı telefonlardan biri olan Optimus One; üç kata kadar daha hızlı internet taraması, web sayfası yükleme ve birden çok uygulama yapma şansı sunuyor. Optimus One aynı zamanda, yüz izleme ve gülücük yakalama özelliklerine sahip fotoğraf makinesi, 3.2 inç genişliğinde HVGA ekran ve uzun ömürlü 1500mAh kapasiteli pilinin yanı sıra, özel LG tasarımlı kullanıcı arabirimi ile de dikkat çekiyor.

Stil sahibi kullanıcıları da düşünen LG’nin yeni akıllı telefonu; siyah, şarap, titan, mavi, gümüş ve mor dâhil geniş bir renk yelpazesine sahip

LG Optimus One’ın, 10 milyon satan ilk akıllı telefon olması bekleniyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz