Erdoğan’dan CHP ve MHP’ye uyarı!

Başbakan Erdoğan, Ankarada iftar yemeğinde konuştu, CHPnin Meclisi toplama çabasının kendilerine oynanmış büyük bir oyun olarak niteledi.

Başbakan Erdoğan, Esad rejiminin sonunun geldiğini söyleyerek terörle mücadele konusunda Türkiyenin kararlı olduğunu, asla geri adım atmayacağını söyledi. CHPnin terör konusunda Meclisi toplama girişimini de büyük bir oyun olarak nitelendiren Erdoğan, AK Partinin bu oyuna gelmeyeceğini söyleyerek, MHPyi de CHPye canak tutmaması konusunda uyardı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan AK Partinin Ankaradaki iftar yemeğinde konuştu. Terör örgütünün Ramazan ayında yaptığı son saldırılarla hiçbir kutsalı tanımadığını, manevi değerlere saygı göstermediğini söyleyen Erdoğan, örgütün kazanamayacağını bile bile teröristleri intihara gönderdiğini ifade etti.

Bölgede yürütülen operasyonlarda şu ana kadar Şemdinlide 115 teröristin etkisiz hale getirildiğini anlatan Erdoğan, telsiz konuşmalarında Kandilin yaralı teröristlerin infaz edilmesini istediğini hatırlatarak, insanlıktan nasibini almamış bu insanlar vicdanlarını yitirmişlerdir diye konuştu. CHPnin Meclisi terör konusunda toplama girişimini de oyun olarak değerlendiren Erdoğan, AK Partinin bu oyuna gelmeyeceğini söyleyerek, MHPnin de CHPye canak tutmamasını istedi.

ERDOĞAN MEDYAYI UYARDI

Türkiyenin terörle mücadele konusunda asla ve asla geri adım atmayağını söyleyen Erdoğan konuşmasında medyayı da uyararak, bölücü örgütün propagandasının yapılmamasını istedi. Bu konuda yazılan her cümlenin örgüt için propaganda anlamı taşıdığını belirten Erdoğan şöyle konuştu:

Yaklaşık 30 yıldır sadece kalleşçe saldırılar yapmakla sadece askerimizi, polisimizi, güvenlik ve istihbarat birimlerimizi hedef almakla kalmıyorlar. Onunla birlikte masum canlarla, kardeşliğimizi, birlik ve beraberliğimizi ve toplumsal barışı da hedef alıyorlar.

Onlar asla ve asla Kürt kardeşlerimizin temsilcisi değildirler. Terörün aramıza nifak sokmasına izin vermeyeceğiz

ESAD İÇİN ÇIKIŞ YOLU KALMADI

Konuşmasında Suriyedeki olaylara da değinen Erdoğan, Esad rejiminin hiçbir çıkış yolunun kalmadığını söyledi. Esadın atadığı başbakanı bile ülkeyi terk edip Ürdüne sığındığını hatırlatan Erdoğan, Artık sona yaklaşıyor. Esad ve arkadaşlarının önünde, halkın isteklerini kabul etmekten başka bir yol kalmadı. Komşu ülkeleri tehdit etmek Esad ve yönetimine bir şey kazandırmaz. diye konuştu.

İRANIN AÇIKLAMALARI DÜŞÜNDÜRÜCÜ

İftar yemeğinde İran Genelkurmay başkanının devrim muhafızlarına ait bir siteden Suriyedeki bu kanlı gelişmelerin sorumlusunun Türkiye, Suudi Arabistan ve Katar olduğunu söylemesi düşündürücü ve üzüntü verici olduğunu belirten Erdoğan, Türkiyenin nükleer dahil birçok konuda İranın her zaman yanında olduğunu söyledi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2008-2018 Tüm Hakları Saklıdır. YüreğininSesi.CoM görüntülü seslichat kameralı seslisohbet sitesi