Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde Kenan Çoban sürprizi

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde Kenan Çoban sürprizi Kurtlar Vadisi’nin Abdülhey’i Kenan Çoban Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde rol almaya başladı.

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisine Kenan Çoban da dahil oldu.
Kurtlar Vadisi dizisinde uzun yıllar canlandırdığı Abdülhey rolüyle tanınan Kenan Çoban Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde rol almaya başladı. Kenan Çoban son olarak Pana Film’in ATV ekranlarında yayınlanan ve reyting nedeniyle kısa sürede ekrana veda eden Beyaz Karanfil dizisinde başrol oynamıştı. Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz’ın dün akşam yayınlanan 4. bölümüyle diziye dahil olan Kenan Çoban, dizinin hayranlarını da şaşırttı. Kurtlar Vadisi’nin eski senaristi ve yapımcıları olan Raci Şaşmaz, Bahadır Özdener ve Cüneyt Aysan’ın yeni dizisi Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz’a Kurtlar Vadisi’nden bir efsane karakter daha katılmış oldu. Diziye daha önce de Kurtlar Vadisi’nin Şahin Ağa’sı Turgay Tanülkü dahil olmuştu.
Başrollerinde Oktay Kaynarca, Deniz Çakır, Müjde Uzman, Yunus Emre Yıldırımer, Ozan Akbaba gibi isimler yer aldığı, çocuk denecek yaşta girdiği yer altı dünyasında adaletiyle nam salan Hızır Çakırbeyli’nin devletle ve ailesiyle olan karmaşık ilişkileri ekrana getiren diziye, Kurtlar Vadisi’nin Abdülhey’i Kenan Çoban 4. bölüm itibariyle dahil oldu.
Dizinin konusu; Çocuk denecek yaşta girdiği yeraltı dünyasının tepesine doğru tırmanmakta olan Hızır Çakırbeyli ve ailesinin hikâyesi anlatılmaktadır. Yeraltı dünyasına giren her adam haksızlıklara başkaldırmaya yemin eder. Güçlenip zenginleştikçe kendisi bu haksızlıkların kaynağı olur… Bunu kimse konuşmaz, dillendirmez ama işlediği cürümlerin kefareti olarak hayırsever bir insana dönüşür Hepsinin güdüsünde zenginden alıp fakire vermek vardır Güç odaklarına karşı güçsüzleri korumak misyonlarıdır Ta ki öfkelerine yenik düşene kadar Öfke geldiğinde göz kararır, akıl gider, denge kaybolur. Güçlü ile güçsüz ayrımı yapılmazeşkıya-dünyaya-hükümdar-olmaz-dizisi-2

Yeraltı dünyasının her ferdinin ideali bir gün saygın bir işadamı olmaktır Gerçek gücün parada, makam ve mevkide olduğunu bilirler Hayatları daha güçlünün, özgürlükleri ise devletin iki dudağı arasındadır. Bu yüzden çoğu inançlıdır, yarınları yoktur, bugünü yaşarlar Bu ailenin kadınlarının ise dünleri yoktur, bugünlerinin geçici olduğunu bilirler; yarın için mücadele eder dururlar. Yeraltı dünyasını büyük bir aile gibi düşünmek gerekir Ailenin erkekleri eve para getirmek durumundayken, kadınları bu paranın kaynağını sorgulamaz Sıradan bir aile gibi, içine düşülen dünyanın bir tercih olmadığı bir kader olduğuna inanılır İyi ya da kötü Bir maden işçisinin eşi ya da kızı yahut annesi onun maden işçiliğinden kurtulması için nasıl dua ederse, yeraltı dünyasından çıkmak için bütün mücadelelerini yaparlar ama sahip oldukları güçten de kolaylıkla vazgeçemez Ele avuca sığmaz erkeklerin hayatında bu güçlü kadınlardan olmasa asla ehlileşemeyeceklerdir Vicdanı ve merhameti hatırlamayacaklardır Öyle ya erkekler dünyası vahşidir, acımasızdır. Kibre gurur derler, güce hak derler, kadına namus derler Eşlerini aldatırlar mı? Asla Onlar gizli bir şey yapmazlar ki bu ihanet olsun? Bu ailenin mensupları yediden yetmişe bilgedir; ama asla arif değil Sezgileri çok güçlüdür, tehlikenin nereden geleceğini daima bilirler lakin korkusuz olmak zorundadırlar Aynı zamanda zeki Çünkü yürüdükleri yolda, kâh av olurlar kâh avcı Hızır Çakırbeyli tüm bu anlatılanlardan farklı olarak sevda adamıdır Sevmekten hiç kaçmaz Sevilmeyi de pek sever Hayatındaki tüm kadınların odağında olmak ister; annesi, karısı, kızı ve sevgilisinin

Yazar: YuReKTeN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir