Estetik ameliyatları 10 yıl erteleyin!

Günümüzde kadın erkek herkes genç kalmak, olabildiğince görüntüsünü muhafaza etmek istiyor.

Cerrahi operasyonlar yaşlanmayı geciktirmek için ciddi bir alternatif ancak bunun için cilt ya da vücutta bir deformasyonun belirgin hale gelmesi bekleniyor. Yaşlılık belirtileri iyice belirginleşmeden bu izleri hafifletmek isteyenler, cerrahi operasyonlardan korkanlar ya da ileri yaşlarda olmayı düşünenler ise medikal estetik uygulamaları tercih ediyor.

Cilt germe gibi bugüne kadar cerrahi müdahale ile sonuç alınabilen bir konuda Thermage Body yöntemi ciddi bir çözüm iddiasıyla ortaya çıktı. Yöntem; cilt germe ve sıkılaştırma konusunda özellikle deformasyonun yeni başladığı orta yaşlı hastalarda ciddi etkiler yapıyor. Yöntem cilt germe ve sıkılaştırma dışında; cerrahi operasyonun riskli ya da henüz erken olduğu göz kapağı, dudak üzerindeki ince kırışıklıklar, dizler, bacak içi gevşekliği, kol sarkmaları, düşük popo gibi sorunların tedavisinde de kullanılıyor. Konu üzerine bilgi veren ArtPlast Estetik Cerrahi’den Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Orhan Murat Özdemir; Thermage Body için; ‘Cerrahi işlemler konturu düzeltebilir ancak deri yapısında bir değişiklik oluşturmaz. Thermage Body ise deriyi gençleştirir.Yüzünüzde deformasyon başladıysa, sarkmış kollar, bacaklar ve göbek görüntüsü sizi de rahatsız ediyorsa Thermage Body’nin size sunacağı çözümlerle tanışmanızda fayda var” diyor.

Tek seansta gözle görülür fark, uzun dönemde Benjamin Button etkisi

Thermage Body; radyo dalgaları marifetiyle, cildin elasktikiyetinden sorumlu kollojen dokuları uyararak onların kollajen üretimini tetikliyor. Bunu da o dokuda kaldırabileceği kadar ısı ile kontrollü olarak hasar üretmesiyle yapıyor. Kişi ısıyı cihazın teninle temas ettiğinde hissetmiyor ancak alt dokuları bu ısıyla uyarılıyor. İlk tepki olarak da bu bağlar gerilip, kalınlaşıyor ve kısalıyor. Gevşek ciltleri toparlama ve gerginleştirme denen ilk dönem sonuçları bu bağların gerilip kısalmasından meydana geliyor. İkinci ve Benjamin Button etkisi diyebileceğimiz etki ise bu dokularda yaratılan kontrollü hasarın, vücuda dokularını yenileme sinyali göndermesiyle oluyor. Bu sinyal sayesinde yaşla birlikte giderek azalan bağ dokularınızın yenilenme süreci hızlanmış oluyor. Dokularınız gün geçtikçe yenileneceği için Bu yöntemle 3 ay sonra cildiniz iyi, 6 ay sonra ise ‘çok iyi’ görünebiliyor.

Op. Dr. Orhan Murat Özdemir; Thermage Body’nin en önemli özelliğinin ameliyatsız bir uygulama olmasına dikkat çekiyor . İşlem, anestezi almadan ve ciltte hiçbir kesi yapılmadan, iz bırakmadan uygulanıyor. Dört veya daha fazla seans gerektiren lazer uygulamalarının aksine, Thermage Body’de tek seans genellikle yeterli oluyor. Uygulanan bölgeye göre 1-3 saat arası seans süresi belirleniyor.

Cilt gençleştirmede cerrahi girişim için erken bir yaş kabul edilen özellikle 30-45 yaş grubu kişilerde,
göz kapağı,
gıdı,
alın ve göz çevresindeki kırışıklıklar
bozulan yüz ovalinin sıkılaştırılması
yanaklardaki sarkmalar
ağız çevresindeki özellikle sigara içiminden kaynaklanan dudak üzerindeki kırışıklıkları
çene ve çene altının sarkması,
karın, iç uyluk ve kollarda gevşemesi
kalça bölgesinin hacimsizliği ve düşüklüğü sorunlarını tedavi amacıyla kullanılıyor.

Yöntemin ilk sonuçlar seans biter bitmez görülebiliyor. Ölçülebilir sıkılaşma ve şekillenme tek seanslık bir uygulama sonrasındaki iki ile altı ay arasında giderek artan bir şekilde gözlenebiliyor. Kişi uygulama sonrası hemen normal yaşamına dönebiliyor daha sonra özel bir bakım yapılmasına da gerek olmuyor.

Benzer Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir