Estetikte neler in, neler out bilmek ister misiniz?

Erkeklerde ‘Twiggy’ stili, kadınlarda doğallık ve arınarak gençleşme

Kadınlarda doğallık trendi bu yıl da yükselişini sürdürüyor. Önceki yıllarda çok fazla kaşlarını alan ve bunun sonucunda kaşları ‘küsen’ kadınlar kaş naklini tercih etti. Genç ve doğal bir cilt için Dermacell ve I-Light Med tedavileri, daha sağlıklı saçlar için ise Reversa ve Hair Detox tedavileri tercih edildi.

Bu arada erkeklerin estetik operasyonlara olan ilgisi de hızla artıyor. Erkeklerin daha fit görünmek için sıklıkla tercih ettiği estetik operasyonlar arasında ise liposhaping, göğüs küçültme (jinekomasti) ve karın germe bulunuyor. Saç,sakal, bıyık, favori nakli, gözkapağı operasyonu, burun estetiği, ve yüz germe de erkekler arasında çok popüler.

Son yıllarda, iş dünyası ‘prezantabl’ olma kavramını sadece kadınlara yöneltmek yerine daha adil biçimde erkeklerden de beklemeye başladı. Bu birçok erkek için dış görünümlerine artık eskisinden çok daha fazla özen göstermeleri gerektiği anlamına geliyor. Yükselişini izlediğimiz bu trend, önümüzdeki yıllarda erkeklere yeni bir şekil verecek gibi gözüküyor.

Transmed Saç & Kozmetik Cerrahi Kliniği’nden Op. Dr. Ali Dursun Kan’a göre, erkeklerin sıklıkla tercih ettiği estetik operasyonlar arasında liposhaping, göğüs küçültme (jinekomasti), saç, sakal, bıyık, favori nakli, gözkapağı operasyonu, burun estetiği, yüz germe ve karın germe bulunuyor. Kadınlar ise doğal görünerek güzelleşmeyi ön planda tutuyorlar.

Erkekler, fit gözükmek istiyor
Minimal bir girişim olan Liposhaping; bel simidi, göğüs, göbek ve gıdı bölgelerindeki fazla yağlardan spor ve diyetle kurtulamayan erkekleri sağlıklı ve genç bir görünüme kavuşturuyor. Jinekomasti ise erkekleri göğüs büyümesi probleminden kurtarıyor.

Abdominoplasti ile düz bir karın
Abdominoplasti, yani Karın Germe Operasyonu, orta ve alt karın bölgesindeki fazla deri ve yağ dokusunun alınmasını, karın duvarı kaslarının eski gerginliğine kavuşmasını sağlayan cerrahi bir girişim.

Saç ektirmek artık çok olağan
Gelişen yeni tekniklerle birlikte saç naklinden doğal ve başarılı sonuçlar alınması, erkeklerin bunu önemli bir seçenek olarak değerlendirmesini sağladı. Saçları dökülen erkekler arasında hızla yayılan saçları kazıtma modası her ne kadar kurtarıcı bir çözüm olsa da, saç ektiren erkeklerin sayısı hızla artıyor.

Kadınlarda doğallık trendi hız kesmeden yükseliyor
Kadınlarda doğal güzellik trendi bu yıl da yükselişini sürdürdü. Önceki yıllarda çok fazla kaşlarını alan ve bunun sonucunda kaşları ‘küsen’ kadınlar kaş naklini tercih etti. Ancak kadınlar doğal görünüm için yeni tedavi yöntemlerinden yardım almaktan fayda görüyor. Genç ve doğal bir cilt için ciltte mikro kanallar açarak iyileşmeyi hızlandıran DermaCell ve I-Light Med tedavileri, daha sağlıklı saçlar için ise Reversa ve Hair Detox tedavileri tercih edildi.

Kaş nakli, 2–2,5 saat sürüyor. Kaş kökleri saç naklinde olduğu gibi FUE veya FUT yöntemi ile alınabiliyor. Ekilen kaşlar ömür boyu kalıcı oluyor ve hiçbir bakım gerektirmiyorlar. Cımbızla alınan kaş telleri tıpkı diğer kaşlar gibi alındıkları yerden tekrar çıkıyor. Kaş ektirdikten sonra botoks yaptırmanın hiçbir sakıncası yok.

I-Light Med ışığının doğal gücüyle gencecik bir cilt
Tamamen doğal LED ışınlarının kombinasyonuyla etki gösteren I-Light tedavisi ile agresif metodlara başvurmadan cilt yenileniyor. I-Light Med, uygulamaya başladığınız andan itibaren gözle görülebilir sonuçlar sunuyor.

Seyrelmiş saçlara Reversa tedavisi
Kadınların doğal saç sağlığı için tercih ettikleri çözümlerden birisi de Reversa tedavisi. Reversa, PRP denilen ‘Plateletten Zengin Plazma’ sıvısı ve buna eklenen trombosit kaynaklı otolog protein karışımının saçların seyrekleştiği bölgeye uygulanmasıdır. Genetik ya da mevsimsel sebeplerle seyrekleşmiş ancak tamamen dökülmemiş saçları olan kişilere uygulanabilir.

Hair Detox ile arınan saçlar daha sağlıklı ve hızlı uzuyor
Hair Detox, saçlı deriyi temizleyerek saça parlaklık ve canlılık kazandırıyor, boyatma nedeniyle oluşan matlık, kuruluk ve dökülme gibi şikayetlerini gideriyor. Saçları tekrar ışıl ışıl ve canlı görüntüsüne kavuşturuyor. Kepeklenme ve bir tür egzema olan seboreik dermatit nedeniyle oluşan şiddetli kaşıntı, kızarıklık ve kabartı durumlarında deriyi rahatlatıp ve yatıştırıyor.

Yazar: YuReKTeN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir