Ordu, büyükşehir oluyor

Ordunun büyükşehir olmasını öngören teklif, TBMM İçişleri Komisyonunda kabul edildi. Teklifin görüşülmesi sırasında AK Parti ve muhalefet milletvekilleri arasında tartışmalar yaşandı.

TBMM İçişleri Komisyonu, Ordunun büyükşehir olmasını öngören teklifi kabul etti.

Teklif, On Üç İlde Büyükşehir Belediyesi ve Yirmi Altı İlçe Kurulması ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanunda değişiklik yapılmasını içeriyor.

Ordunun büyükşehir kapsamına alınmasını öngören teklife göre, Orduda, Ordu Belediyesinin mahalleleri merkez olmak üzere, Ordu Merkez ilçe sınırları içerisindeki köyler ile belediyelerden oluşan Altınordu ilçesi ve aynı adla belediye kurulacak. Devamını Oku about Ordu, büyükşehir oluyor

Erdoğan’dan CHP ve MHP’ye uyarı!

Başbakan Erdoğan, Ankarada iftar yemeğinde konuştu, CHPnin Meclisi toplama çabasının kendilerine oynanmış büyük bir oyun olarak niteledi.

Başbakan Erdoğan, Esad rejiminin sonunun geldiğini söyleyerek terörle mücadele konusunda Türkiyenin kararlı olduğunu, asla geri adım atmayacağını söyledi. CHPnin terör konusunda Meclisi toplama girişimini de büyük bir oyun olarak nitelendiren Erdoğan, AK Partinin bu oyuna gelmeyeceğini söyleyerek, MHPyi de CHPye canak tutmaması konusunda uyardı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan AK Partinin Ankaradaki iftar yemeğinde konuştu. Terör örgütünün Ramazan ayında yaptığı son saldırılarla hiçbir kutsalı tanımadığını, manevi değerlere saygı göstermediğini söyleyen Erdoğan, örgütün kazanamayacağını bile bile teröristleri intihara gönderdiğini ifade etti.

Devamını Oku about Erdoğan’dan CHP ve MHP’ye uyarı!

MHP Kulisleri: Bahçeli Aday Olmayacak!

4 Kasım’da kongreye hazırlanan MHP’de tabanı hareketlendiren bir iddia parti kulislerinde ortaya atıldı.

Buna göre, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli güçlü bir muhalif hareketle karşılaşırsa kurultayda aday olmayacak; yerine ise Emaneti sahibine teslim ediyorum diyerek Alparslan Türkeşin oğlu Tuğrul Türkeşi önerecek.

Bahçelinin parti bünyesinde yapılan bir toplantıda, kendisine sorulan Ülkü Ocaklarına Genel Başkan atayacak mısınız? sorusuna, Yeni yönetim karar verecek yönünde bir yanıt vermesi, Devlet Bahçeli aday olmayacak mı sorularını da beraberinde getirdi.

Devamını Oku about MHP Kulisleri: Bahçeli Aday Olmayacak!