Farah Zeynep Abdullah kimdir?

Farah Zeynep Abdullah kimdir? Kurt Seyit ve Şura dizisinden sonra televizyon projelerine bir süre aran veren güzel oyuncu Farah Zeynep Abdullah, yepyeni bir diziyle ekranlara geri dönüyor. Şimdiden tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başaran dizide, güzel oyuncu Farah Zeynep Abdullahın alacağı ücret belli oldu. Peki Farah Zeynep Abdullah kimdir? Detaylar haberimizde.

Sevilen oyuncu Farah Zeynep Abdullah, son televizyon projesi Kurt Seyit ve Şura ile seyirci karşısına çıkmıştı. Şimdi ise yepyeni bir diziyle ekranlara geri dönmeye hazırlanıyor. Sevilen oyuncunun yeni projesi için alacağı ücret ise dudak uçuklatacak cinsten. Peki Farah Zeynep Abdullah kimdir? Detaylar haberimizde…

FARAH DAHA FAZLA KAZANACAK

‘İçerideki’ dizisinde baş rolü paylaşacak Çağatay Ulusoy ile Farah Zeynep Abdullah, yeni projelerinde dudak uçuklatacak bir rakam kazanacak.
Çağatay Ulusoy’a yeni dizisi ‘İçerideki’ için uzun zamandır partner aranıyordu. Sonunda bulundu. Ve bu kişi Farah Zeynep Abdullah oldu… Çekimleri 10 Ağustos’ta başlayacak dizide Ulusoy ayda 120 bin TL, Abdullah ise 160 bin TL alacak.

FARAH ZEYNEP ABDULLAH KİMDİR?

Farah Zeynep Abdullah (d. 17 Ağustos 1989; Gayrettepe, Beşiktaş, İstanbul), Türk oyuncudur.
Irak Türkmenlerinden olan bir baba ile Türk ve Boşnak kökenli bir annenin kızı olarak İstanbulda doğdu. Lisenin bir kısmını İstanbul Saint Michel Fransız Lisesinde okumuştur. Ancak daha sonra babasının işi gereği kaydını aldırarak İngilterede lise öğrenimini tamamlamıştır. Öyle Bir Geçer Zaman ki adlı dizinin 2nci sezonundan sonra, diziden ayrılarak, oyunculuk kariyeri için kaydını dondurduğu Kent Üniversitesi (İngiltere) Fransızca-Drama bölümüne dönüp, eğitimini tamamlamış ve 2013te diplomasını almıştır.Ayrıca,kadın-erkek eşitliği ile ilgili bir kampanya olan HeForShe reklamında oynamıştır. Amnesty Türkiyenin de gönüllü destekçisidir.

Farah Zeynep, üniversiteye başlamaya hazırlanırken Öyle Bir Geçer Zaman ki adlı dizi için teklif geldi. İngiltereye, okuluna dönmesine üç gün kala deneme çekimlerinde başarılı bulunduğunu ve Aylin rolüne seçildiğini öğrenmiştir. Bu dizide dört çocuklu bir ailenin ikinci çocuğu olan Aylini canlandırmıştır.Daha sonra Yılmaz Erdoğanın filmi Kelebeğin Rüyasında oynamıştır.Bu filmde başrolleri Kıvanç Tatlıtuğ ve Mert Fırat ile paylaşmıştır. 2014 senesinde Star TVde yayınlanan Kurt Seyit ve Şura adlı dizide başrol oynamıştır. Çağan Irmakın yönettiği 2014 yılının en başarılı filmlerinden olan Unutursam Fısılda filminde Hümeyranın da oynadığı Hatice (Ayperi) karakterinin gençliğini canlandırmıştır. Ayrıca oyuncu Barbie Prenses ve Rockstar animasyon filmindeki Prenses Azrayı seslendirmiştir.

Yazar: YuReKTeN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir