Faruk Çelik Lise Arkadaşlarıyla Buluştu

Bakan Çelik, Bursa İmam Hatip Mezunları Derneği tarafından düzenlenen organizasyonda, sınıf arkadaşlarıyla biraraya geldi.

Bakan Çelik, Bursa İmam Hatip Mezunları Derneği (BİHMED) tarafından düzenlenen organizasyonla, mezun olduğu Yıldırım İmam Hatip Lisesinde sınıf arkadaşları ile bir araya geldi.

Programına biraz geç kalan Bakan Çelik, okula girişte sınıf arkadaşı olan şimdiki okul müdürü tarafından karşılandı. İçeride Bursadaki imam Hatip Liseleri ile ilgili hazırlanan fotoğraf sergisini gezen Çelik, daha sonra öğrenim gördüğü sınıfa çıktı.

FARUK ÇELİK LİSE ARKADAŞLARIYLA – FOTO GALERİ

Bakan Çelike Sürpriz

Çelik, burada kendisi için hazırlanan sürprizle büyük şaşkınlık yaşadı. Sınıfta, birlikte okuduğu arkadaşları ile karşılaşan Çelik, şaşkınlığını gizleyemedi. Siz hepiniz nasıl bir araya geldiniz? diye soran, arkadaşlarına tek tek sarıldı.

Bakan Çelikin okul numarası geç kaldığı için tahtaya yazıldı. Gördükleri karşısında gülmekten kendini alamayan Çelik, daha sonra okuduğu dönemde kullandığı sırasına tekrar oturdu. Bu sırada öğretmenleri Mustafa Türkmenin de sınıfta olduğunu öğrenen Çelik, şaşkınlığını oooo diyerek açığa vurdu.

Faruk Çelik Yine Mi Geç Kaldın

Ardından sırasından kalkan Çelik, sınıfa geç kaldığı için kendisine verilen Öğrenci Geç Kabul Kağıdını da alarak öğretmeninin masasına gitti. Çelik, elini öptüğü öğretmenine geç kaldı kağıdını verdi. Bu sırada öğretmen Mustafa Türkmenin Faruk Çelik yine mi geç kaldın? demesi gülüşmelere neden oldu.

Öğretmen Mustafa Türkmen, Bakan Çelikin talebeyken de çok çalışkan olduğunu şimdi de çok başarılı işlere imza attığını söyledi. Bizim millet olarak cesur devlet adamlarına değil, zeki devlet adamlarına ihtiyacımız var diyen Türkmen, Bakan Faruk Çelikin bu sınıfa girdiğini kaydetti.

Bakan Çelike Karne

Bakan Çelik, sınıf arkadaşları ile birlikte sıralara tekrar oturarak geçmiş günleri yeniden yaşadı. Bu sırada okul müdürü tarafından Bakan Çelike karne verildi. Karnede Vefa duygusu pekiyi, ahlak pekiyi, çalışkanlığı pekiyi, dostluk pekiyi, Bursaya desteği pekiyi, Türkiyeye desteği pekiyi, milli ve manevi değerlere bağlılığı pekiyi yazması dikkat çekti.

Arkadaşlarına ve öğretmenine teşekkür eden Bakan Çelik, öğretmeninin oğlunun da bakanlığı bünyesinde Türk-İş Kütahya İl Müdürü olarak görev yaptığını hatırlattı.

Bakan Çelik, okulda yaptığı konuşmada, AK Parti hükümeti döneminde eğitime çok büyük yatırımlar yapıldığını, hayırseverin katkılarıyla da yatırımların hala devam ettiğini dile getirdi.

Yazar: YuReKTeN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir