Fazla kilolar yatakta da başa bela!

Toplum sağlığını tehdit eden obezite, birçok sağlık sorununun yanı sıra iktidarsızlığa da yol açıyor.

Araştırmalar, iktidarsızlığın obezlerde diğer kişilere göre çok daha yüksek olduğunu ortaya koyuyor. Obezite sorunu, vücudu etkilemeden şeker ve yağ dengesi korunarak çözüme kavuşturulduğu takdirde, kişi eski sağlıklı günlerine geri dönebiliyor.

Uzmanlar çoğunlukla düşük gelir grupları, kentte yaşayanlar ve kadınlarda görülen şişmanlığın nedenlerinin başında yüzde 50 ile beslenme değişikliği, alkol, hareket eksikliği, çeşitli ilaçlar ve doğum gibi çevre faktörlerinin geldiğini, şişmanlığın yüzde 35’inin kalıtsal, yüzde 15’inin de genetik nedenlerden kaynaklandığını söylüyor.

CİNSEL FONKSİYONU OLUMSUZ ETKİLİYOR

Obezitenin kadın ve erkekte cinsel fonksiyonu çeşitli yönlerden olumsuz etkileyebilir. Obez erkeklerde erkeklik hormonu testosteronun, artan yağ dokusunda enzimlerin de etkisiyle hızla kadınlık hormonu östrojene dönüşüyor.
Bu durumda, azalan testosteron ve artan östrojen birçok sorunu beraberinde getiriyor.

Egzersiz yapmama, kilo alma ve hareketsiz yaşantının vücudu iktidarsızlığa hazırlayan faktörler. Bütün bu faktörler vücudun şeker ve yağ dengesinin de bozulmasına yol açıp sorunu büyütebilir.

Elbette bazı cinsel sağlık ürünleri cinsel problemlerinizi aşmanıza yardımcı olabilir. Fakat elbette sağlık bakanlıklarından onaylı ürünleri tercih etmeli ve sağlığınızı ön planda tutmalısınız. Sağlık bakanlığından onaylı Fiesta ürünlerine www.fiestafirsatlari.com adresli siteden ulaşabilirsiniz

Güncellenme Tarihi: 16 Aralık 2011 — 18:56

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm hakları saklıdır © 2018 sesli sohbet YüreğininSesi Arkadaşlık Sitesi