Ana sayfa Dizi Haberleri Fi dizisi 2. yeni sezon ne zaman başlayacak?

Fi dizisi 2. yeni sezon ne zaman başlayacak?

0
0

Akilah Azra Kohenin çok satan Fi, Çi, Pi kitap üçlemesinden olan Fi dizisi ilk sezonuyla oldukça fazla sevilmişti. Şimdilerde ise 2. yeni sezonu oldukça merak edilen Fi dizisinin yeni sezon çekimleri sürüyor. Seranay Sarıkaya, Ozan Güven, Mehmet Günsür ve Berrak Tüzünataçın başrollerde yer aldığı Fi dizisi 2. yeni sezonun ise yakın zamanda başlayacağı konuşuluyor.

Akilah Azra Kohenin çok satan Fi Çi Pi Kitap üçlemesi dizi olarak uyarlandı ve birinci sezonuyla Fi olarak karşımıza çıktı. Herkes merakla Fi dizisinin 2. sezonunu beklerken gözler dizide yapılacak değişikliklere de çevrildi.

Fi Çi Pi kitap üçlemesinden uyarlanan ve Seranay Sarıkaya, Ozan Güven, Mehmet Günsür, Berrak Tüzünataç gibi isimlerin başrollerini paylaştığı Fi dizisinin her bölümü 60 dakika olarak puhutvden yayınlanmaya devam edecek.

Projenin yapımını ay yapım, yönetmenliğini ise Mert Baykal üstleniyor.

Türkiyenin ilk özgün dijital dizi projesi Fi, 2. sezonuyla yine izleyiciyle olacak ve 60 dakika olarak puhu tvden devam edecek.

2. sezon hazırlıkları başlayan dizinin yeni sezonu için çeşitli hazırlıkla yapılırken diziye veda eden bir isim de oldu.

Fİ DİZİSİNE VEDA ETTİ!

2. sezon hazırlıkları başlayan dizinin yeni sezonu öncesi Merve Çağıran projeye veda etti.

Finin ilerleyen bölümlerinde projeye katılan ve Durunun (Serenay Sarıkaya) dans okulundan yakın arkadaşı Ceren karakterine hayat veren Merve Çağıran, yeni sezonda yer almayacağını açıkladı.

24 yaşındaki Çağıran yeni sezonda Show TVnin yeni dizisi Kalp Atışında rol alacak.

Fi, Çi, Pi üçlemesinin yazarı Akilah Azra Kohen kimdir?

Türk yazar ve psikolog, Akilah Azra Sarızeybek Kohen 1979 yılında İzmirde doğdu. Kohen, İstanbul Üniversitesi Radyo Televizyon ve sinema bölümü mezunu olduktan sonra eğitim hayatına Kanada Ottawa Üniversitesinde, Üçüncü Dünya Ülkelerine Yardım Ekonomisi bölümü ile devam etti.

Liverpool Üniveristesinde Davranış Bilimleri dalında uzmanlık yapan Akilah Azra Sarızeybek Kohen iyi derecede İtalyanca ve İngilizce biliyor.

Asıl adı Azra Sarızeybek olan yazar, Akilah ismini mahlası olarak kullanıyor. 2001 yılında Sadok Kohen ile yaptığı evlilikten sonra Kohen soyadını alan yazar; 2009 yılında bir erkek çocuğu sahibi oldu.

Sanatçının ilk eseri Fİ 2013 yılında Goa Basım Yayın tarafından, mahlası olan Akilah yazar ismi ile basılmıştır.

İkinci ve sonraki basımlar Destek Yayınları tarafından Ağustos 2014 ve sonrasında basılmaya devam edilmiştir. Sloganı “Bu hikayenin sadece inanılamaz tarafları gerçektir” olan kitap 600 sayfa olarak basılmıştır. Yazar, kitabın ismi Fİnin altın orandan geldiğini ifade ediyor. Fİde ihtirası anlattığını söylüyor.

İkinci kitap olan Çi ilk olarak Destek Yayınları tarafından Temmuz 2014te basılmıştır. Sloganı “İyi bir hikaye asıl bittiğinde başlar” olan kitap 300ün biraz üzerinde sayfa sayısıyla ilk kitabın neredeyse yarısı uzunluktadır. İnsan enerjisi anlamına gelen Çİde, motivasyonunu kaybetmiş bir insanlık anlatılıyor.

Üçüncü ve serinin son kitabı olan Pi nin birinci baskısı Temmuz 2015te Destek Yayınları tarafından 50.000 adet olarak gerçekleştirilmiştir. Sloganı “Bu hikaye burada bitecek ve sen başlayacaksın” olan kitap 700 sayfa olarak basılmıştır.

Çok satanlar listesinden inmeyen Fi, Çi, Pi serisinin başarılı yazarı, psikolog Azra Kohenin merakla beklenen dördüncü romanı “Aeden” ise geçtiğimiz haftalarda okurlarıyla buluştu.

Fantastik gerçekçiliğe çok güzel bir örnek olan Aeden, insan yaşamının gelişmesini, insanın daha anlamlı bir varlığa dönüşmesini engelleyen “normalize edilmiş saçmalıkları” okuru hayrete düşürecek bir gerçekçilik, sürükleyicilik ve heyecanla dile getiren, onaylanmış bilimsel verilere dayandırılarak yazılmış bir roman. Azra Kohen, yeni romanıyla ilgili olarak, “Yaşantımızı etkileyen ama aslında içeriğini bilmediğimiz ve bilirsek hayatımızda fark yaratacak onlarca şaşırtıcı bilgiyi lise öğrencilerinin anlayabileceği şekilde hikayeleştirerek anlatmaya çalıştım. Dilerim hayata katkısı olsun” açıklamasını yaptı.