FilmOn AIR, iPhone ve Android için TV alıcısı sunuyor

Yıllardır insanların televizyon izleme alışkanlığı karasal, kablolu veya uydu teknolojisi üzerinden gerçekleşmekteydi. Ancak son dönemlerde gelişen internet bağlantıları ve mobil cihaz teknolojileri sayesinde akıllı telefon veya tablet üzerinden bile televizyon yayınlarını izler hale geldik.

Netflix, Hulu, Boxee, Google TV gibi pek çok teknoloji bugün çevrimiçi video içeriklerini kullanıcılarına sunuyor. Televizyon yayınlarını sunma konusunda uzmanlaşan FilmOn firması da çevrimiçi 120den fazla HD kanalı abonelerine sunuyor. Piyasaya sürmeye hazırlandığı yeni TV alıcısı ile de içerikleri müşterilerine her noktada iletmeyi amaçlıyor.

FilmOn AIR alıcısı iOS, Android, Mac ve PC kullanıcılarına hitap edecek. Hangi platforma ne tür hizmetler sunacağı şimdilik belli değil. Ancak iPhone için yayınlanan görsellerde bir USB girişi ve ön kısmında konnektör görevi gören bir port göze çarpıyor.

Alıcı ile ABD çapında karasal dijital yayınlara ulaşmak ve kaydetmek mümkün. Dahili bataryası 5 saate kadar kullanım süresi sunuyor. Alıcının fiyatı 95.95$. 1 yıllık FilmOn aboneliği ile 149.95$ sahip olmak da mümkün.

2010 yılında kurulan FilmOn girişimi CBS, NBC, ABC ve FOX kanallarıyla hukuk mücadelesi veriyor. ABD’nin dev kanalları lisans bedeli ödemeden yayınlarını kullanıcılara ulaştıran firmayı dava etmiş durumda. AIR alıcısı ise hukuk mücadelesi devam ederken kullanıcılara alternatif bir televizyon izleme imkanı sağlayacak.

Bahsettiğimiz platformlarda halihazırda FilmOn uygulaması mevcut. Şubat ayındaki bir güncelleme ile uygulamalar TV alıcısı ile uygun hale gelecek. Bunun yanında ücretsiz abonelik ile mobil cihazlarınızda çevrimiçi pek çok kanalı izleyebilmeniz mümkün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir