Fox TV den Muhteşem Yüzyıl Kösem kararı

İlk bölümüyle reytinglerde kötü sonuç alan Muhteşem Yüzyıl Kösem için Fox TV‘den yeni hamle geldi!

Geçen sezon Star TV’de yayınlanan ve bu sene ise yeni oyuncu kadrosu ve senaryosuyla Fox TV’ye geçen Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisi ilk bölümde reytinglede kötü sonuç almıştı. Sultan 4. Murad ve Kösem Sultan’ın hikayesini anlatan Muhteşem Yüzyıl Kösem’in Cuma akşamı yayınlanan ilk bölümü reytinglerde Total grubunda 25, AB grubunda ise 15. olabilmişti.

Başrollerinde Nurgül Yeşilçay, Farah Zeynep Abbdullah, Caner Cindoruk, Metin Akdülger ve Şemsi İnkaya’nın rol aldığı Muhteşem Yüzyıl Kösem’in ilk bölümüyle reytinglerde hayal kırıklığına uğraması üzerinde Fox TV, dizinin ilk bölümünü Salı akşamı prime time 1 kuşağında yeniden yayınlama kararı aldı. Muhteşem Yüzyıl Kösem’in 1. bölümü 22 Kasım Salı akşamı 20.00’de Fox TV ekranlarında yeniden yayınlanacak. Dizinin 2. ve yeni bölümü ise Cuma akşamı ekranlarda olacak. Salı akşamı dizinin daha reyting alması halinde önümüzdeki haftalarda ise Muhteşem Yüzyıl Kösem’in yayın gününde değişiklik yaşanabilir.

MUHTEŞEM YÜZYIL KÖSEM 2. BÖLÜM YENİ FRAGMAN

Saltanat Naibesi Kösem Sultan, imparatorluğu oğlu Sultan IV.Murad adına yönetmektedir. Sultan Murad, saltanatı devralıp, nizamı sağlamak ister. Ancak hainler isyanla karşılık verir. Devletin içine kadar giren hainler yüzünden ülke karışmış, Osmanlı bir felaketin eşiğine gelmiştir. Sultan Murad, mutlakiktidarını kurmak için yeni kararlar alır. En mühimi ise Validesi Kösem Sultan’ın naibeliğine son vermektir… Osmanlı tarihinde ilk kez iktidar savaşı, bir anne ile oğulu karşı karşıya getirecektir.

Bu sırada, Macar Prensesi Faria Bethlen, amcasının gasp ettiği tahtı geri almak için Sultan Murad’a sığınır. Büyük bir sırrı da beraberinde getirir. Faria, sığınmak için geldiği Sultan Murad’a aşık olacağını, ona evlatlar vereceğini, bu aşk uğruna yanıp küle döneceğini bilmiyordur… Sultan Murad, imparatorluğu eski ihtişamına kavuşturmak için yangınlardan, isyanlardan, savaşlardan geçecektir Bağdad ve Revan’ı fethederek zaferler kazanırken; kardeşlerinin ölümüne hükmetmek zorunda kalacak, evlatlarını kaybedecek ve iktidarın bedelini en ağır şekilde ödeyecektir

Tarih: 23 Kasım 2016 — 00:27

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2008-2018 Tüm Hakları Saklıdır. YüreğininSesi.CoM görüntülü seslichat kameralı seslisohbet sitesi