Gazipaşa alev alev yanıyor

Antalya’nın Gazipaşa ilçesinde 2 ayrı bölgede çıkan yangın hızla yayılmaya devam ediyor. Vatandaşlar geceyi dışarıda geçiriyor

Gazipaşada iki farklı bölgede yangın çıktı. İlk yangın dün akşam saatlerinde Beyobası köyünde görüldü. Alevler, rüzgarın da etkisiyle büyüyerek sera ve evlere sıçradı. Bir ev ve bazı seraların yandığı olayda tarım arazileri de zarar gördü. Elektrik trafosundan çıktığı sanılan yangın 3 saatte söndürüldü.

Daha sonra Cumhuriyet Mahallesi Karadağ mevkisinde, henüz bilinmeyen bir nedenle ikinci yangın çıktı. Rüzgarın etkisiyle kısa sürede yayılan alevlere ilçe belediyelerinden gelen itfaiye ekipleri müdahale etti. Gazipaşa Kaymakamı Muhittin Pamuk, yangının daha fazla yayılmaması için çalışmalar yaptıklarını söyledi.

Yangın bölgesindeki evlerin boşaltıldığını belirten Pamuk, Alanya, Mahmutlar, Gazipaşa ve Orman İşletme Müdürlüğünden 12 itfaiye ve yangın söndürme aracının çalıştığını kaydetti. Havanın kararması sebebiyle havadan müdahalenin yapılamadığını aktaran Pamuk, her iki yangın nedeniyle ilçenin büyük bölümüne elektrik verilemediğini ifade etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2008-2018 Tüm Hakları Saklıdır. YüreğininSesi.CoM görüntülü seslichat kameralı seslisohbet sitesi