Gizem Karaca kimdir?

Gizem Karaca kimdir? Güzelliği ve başarılı oyunculuğuyla bilinen Gizem Karaca O Ses Türkiye yılbaşı özel programına katılacak. Peki Gizem Karaca kimdir?

Başarılı projelerde adı geçen Gizem Karaca hayranları bu akşam O Ses Türkiyeye kilitlenecek. O Ses Türkiye yılbaşı özel programında yarışacak olan ünlü isimlerden biri olan Gizem Karaca kimdir?

GİZEM KARACA KİMDİR?

Gizem Karaca Ekmekçi (d. 9 Temmuz 1992, İstanbul), Türk manken ve oyuncu.

Hayatı

Gizem Karaca, 9 Temmuz 1992 tarihinde İstanbulda doğmuştur. Annesi Münevver Karaca, babası Cüneyt Karacadır. Aslen anne tarafından Arnavut, baba tarafından Selanik göçmenidir. Küçükken ailesi Amerikaya taşındığı için çocukluğu ABD ve Kanadada geçti. İlkokulu ABDde, ortaokulu Kanadada bitiren Karaca lise yıllarında Türkiyeye döndü. Lise bittikten sonra İstanbul Üniversitesi Fransız Dili ve Edebiyatı Bölümünü kazandı. Ingilizce ve Fransızca biliyor.
Karaca 16 Eylül 2017 tarihinde işletmeci Kemal Ekmekçi ile evlendi.

Kariyeri

İstanbul Üniversitesi Fransız Dili ve Edebiyatı Bölümünü kazandıktan sonra zor geçen derslerden kaçmak için güzellik yarışmasına katılmaya karar vermiş, Miss Turkey 2011 güzellik yarışmasına katılmış ve 2. olmuştur. Yarışma bittikten hemen sonra gelen dizi tekliflerini değerlendirmiş, 2012 yılında yayınlanan Eve Düşen Yıldırım adlı dizide başrol ile oyunculuk kariyerine başlamıştır. 2012-de Emirin Yolu isimli ikinci dizisinde de baş rol Güneş Sancaktarı oynadı. 13. bölümün ardından dizi yayından kaldırıldığı için bir süre Amerikaya gidip New York Film Akademisinde oyunculuk eğitimi alan Gizem Karaca yeni dizisi Benim Hala Umudum Var ile 2013 ün yazında ekranlara dönüş yapmıştır. Güzel oyuncu 2014 yılında Seni Seviyorum Adamım isimli ilk sinema filminde başrol oynadı. Film 21 Kasımdan itibaren vizyona girdi. Karaca 2014 Haziran ayında Star TVde yayınlanmaya başlayan Güzel Köylü adlı dizide Mehmet Ali Nuroğlu ve Berk Cankat ile beraber başrol oynadı. Ancak dizi, 17 Haziran 2015te sona erdi. 2017 de İçimdeki Fırtına dizisinde rol almaya başlamıştır. Aynı zamanda 2017 de Kara Sevda dizisine komiser Mercan rolü ile katıldı ve birkaç bölüm sonra ayrıldı.

Ödülleri ve başarıları

Miss Turkey 2011, İkincilik
Miss World 2011 En İyi Ulusal Elbise Ödülü
Avrasya Üniversitesi – Avrasya Enleri Ödülleri – En İyi Kadın Oyuncu

Filmografisi

2011 LOréal Paris Miss Turkey Kendisi – Gizem Karaca Yarışmacı, Kanal: FOX TV , Yarışma
2012 Eve Düşen Yıldırım Muazzez Başrol Oyuncusu, Kanal: Show TV
2012 Emirin Yolu Güneş Sancaktar Başrol Oyuncusu Kanal: Show TV
2013-2014 Benim Hala Umudum Var Umut Özden/Korkmaz Başrol Oyuncusu, Kanal: Star TV, FOX TV
2014 Seni Seviyorum Adamım Ezel Başrol Oyuncusu, film
2014-2015 Güzel Köylü Gül Sümbül/Alkan Başrol Oyuncusu, Kanal : Star TV
2016 İstanbul Sokakları Nazlı Başrol Oyuncusu, Kanal: Show TV
2017 İçimdeki Fırtına Deniz Başrol Oyuncusu, Kanal: Star TV
2017 Kara Sevda Mercan Konuk Oyuncu, Kanal: Star TV
2017 Küçük Ortak Ceren Başrol Oyuncusu, film
2017 Ay Lav Yu tuu Sultan Başrol Oyuncusu, film

Add your comment

Your email address will not be published.