Ana sayfa Teknoloji Google yapay zeka tabanlı Emoji Scavenger Hunt isimli oyununu duyurdu

Google yapay zeka tabanlı Emoji Scavenger Hunt isimli oyununu duyurdu

0
0

Google yapay zeka tabanlı Emoji Scavenger Hunt isimli oyununu duyurdu Yapay zeka çalışmalarına son sürat devam eden Google, AI tabanlı çalışan yeni oyununu duyurdu. Emoji Scavenger Hunt, size gösterilen emojilerin gerçeklerini bulup resimlerini çekmenizi istiyor.

8 Mayıs günü Google I/O geliştiriciler konferansına hazırlanan şirket, konferansın en çok konuşulması beklenene Yapay Zeka çalışmalarının bir örneğini dünyaya sundu. Googleın Tensorflow.js ile birlikte, tamamen Yapay Zeka tabanıyla çalışan yeni oyunu Emoji Scavenger Huntın çalışma prensibi nesneleri tanımaktan oluşuyor.

Emoji Scavenger Hunt nasıl oynanıyor?
Adından da anlaşılacağı üzere oyunun asıl amacı emojileri bulmak. Oyun size çeşitli emojileri bulmanız talimatı veriyor, siz de gerçek anlamda o emojleri bulup kameraya gösteriyorsunuz. Oyun, gösterdiğiniz nesneyi AI tabanı sayesinde tanıyarak size puanlar veriyor. Emoji Scavenger Hunt ne kadar web tabanlı bir oyun olsa da, mobil cihazlarda gayet stabil çalışabiliyor. Oyunu denemek için buraya tıklayabilir, oyunun eğlenceli tanıtım videosunu ise aşağıdan izleyebilirsiniz.