Teknoloji

Google yeni bir artırılmış gerçeklik cihazı ve işletim sistemi hazırlıyor

Google yeni bir artırılmış gerçeklik cihazı ve işletim sistemi hazırlıyor Arama devi Google, Artırılmış Gerçeklik (AR) girişimlerine hız kazandırıyor. Şirketin yenilikçi bir artırılmış gerçeklik cihazı ve işletim sistemi üzerinde çalıştığı ortaya çıktı.

Google, yenilikçi bir artırılmış gerçeklik cihazı ve işletim sistemi geliştirmek için yeni çalışanlar işe alıyor. Artırılmış Gerçeklik İşletim Sistemi ekibi, bu hafta Google bünyesine katılan Mark Lucovsky tarafından yönetilecek. Deneyimli isim daha önce Microsoft ve Facebook gibi önemli şirketlerde görev almıştı.

İş ilanlarına göre AR OS ekibi şirketin artırılmış gerçeklik ürünlerindeki donanımı kontrol eden ve yöneten yazılım bileşenleri oluşturacak. Bu elbette ki Googleın artırılmış gerçeklik yazılımı geliştirmedeki ilk deneyim değil. Google Glass tecrübesi bulunan şirketin portföyünde zaten Android için ARCore ve Project Tango gibi platformlar var.

Akıllı gözlük üreticisi Northu bünyesine kattı
Google, 2020 yılında Focals akıllı gözlükleri üreten Kanada merkezli North şirketini satın aldı. Akıllı telefondaki verileri kullanıcıların gözüne yansıtan Focals hava durumu, bildirimler, tarih ve saat gibi bilgilerin gözlük üzerinden takip edilebilmesine olanak sağlıyor. Googleın Northu satın alması zaten bu alanda bir hazırlık içerisinde olduğunu ortaya koymuştu.

Benzer Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir