Güneş kremlerinde en son gelişme!

0
0

Nanoteknoloji, parçacık boyutu 100nm den küçük yapılar olan nano-partiküllerin geliştirilmesini sağlayan, günümüzün en ileri teknolojik gelişmelerinden biridir.

1 nanometre 1 kum tanesinden 100 kat daha küçüktür. Bu kadar küçük yapılar ile çalışma imkânı bilim adamlarına, insanlığa daha güzel hizmetler sunabilmenin kapılarını aralamaktadır. Nanoteknoloji, özellikle tıpta, mühendislikte, üretim teknolojilerinde, iletişimde, çevre teknolojilerinde çok yoğun olarak kullanılmaya başlanmıştır. Son yıllarda nanoteknoloji ile geliştirilmiş güneş filtreleri ve bunlar ile geliştirilen güneş kremleri, kullanıcılara çok büyük kolaylık ve fayda sağlamaktadır.

Güneş filtreleri içinde hem UVA hem UVB’yi engelleyen Titanyum dioksit ve çinko oksit bulunmaktadır. Bu maddeler nanoteknoloji kullanılarak çok küçük boyutlara kadar indirgenebilirler. Küçük yapılar haline gelen güneş filtreleri bu sayede cildin üst tabakasına yerleşmekte ve uzun süre burada kalabilmektedir. Böylece kumsallarda sürekli kabus haline gelen sürekli güneş kremi uygulama seansları tarih olmaktadır. Nano –teknoloji ile en az 8-10 saat koruma oluşturan güneş kremleri güneşin zevkini ve tadını çıkarmak isteyenlerin vazgeçemeyecekleri ürünler olacaktır.

Nanopartikül titanyum dioksit içeren güneş kremleri; güneşe çıkmadan en az yarım saat önce sürülmelidir. Cilde uygulandıktan kısa süre sonra cilt içine, ölü hücre tabakasına depolanır ve hücreler atılıncaya kadar orada kalır. Bu uygulama güneş kremlerinin günde bir kez uygulanması ile gün boyu güneşin zararlı etkilerinden korunulmasını sağlar. Özellikle her 2-4 saatte bir güneş kremi uygulamaya üşenen, spor yapıp fazla terleyen, işi gereği daima güneş altında çalışanlar için çok büyük bir kolaylık sağlamaktadır.
Güneş kremlerinin kullanımı bir lüks değil, cilt sağlığının korunması için mutlak bir gerekliliktir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz