Haluk Levent, Lefkoşada tutuklandı

Lefkoşa’da mahkemeye çıkarılan Haluk Levent hakkında Türkiye’ye iade işlemlerinin tamamlanması için 30 gün tutukluluk kararı verildi.

Türkiyede hakkında yakalama kararı alınan ve İzmir Emniyet Müdürlüğünün yakalanarak iade edilmesi yazısı temelinde dün Gazimağusada gözaltına alınan şarkıcı Haluk Levent, bugün Lefkoşada mahkemeye çıkarıldı.

Mahkemede, Türkiyeye iade işlemlerinin tamamlaması amacıyla Haluk Levent hakkında 30 gün tutukluluk kararı verildi.

Haluk Levent, savunmasında, Türkiyeden KKTCye, hakkında soruşturma varken, yasal olarak geldiğini, avukatının soruşturma savcısına pazartesi gelmesinde mahsur var mı diye sorduğunu ve savcının mahsur yoktur demesi üzerine, konser vermek üzere geldiğini söyledi.

Gözaltına alınmasaydı, konserlerini verdikten sonra zaten pazartesi günü ifade vermeye gidecek olduğunu kaydeden Levent, Türkiyede suç işlemiş olup da Kıbrısta bu kadar çok yaşayan insanlar varken, sadece kendisinin iadesinin istendiğini öne sürdü.

İki ülke arasında suçluların veya hakkında soruşturma açılan kişilerin iadesini öngören yasal düzenlemenin yeniden gözden geçirilmesi gerektiği görüşünü dile getiren Haluk Levent, Umarım ki KKTC bağımsız bir ülke olma yolunda hızla ilerleyecektir dedi.

Haluk Levent, kararın açıklanmasınından sonra, polis aracıyla, mahkemeden götürüldü. Levent, gerekli yazışmaların tamamlanmasından sonra Türkiyeye iade edilecek.

Güncellenme Tarihi: 2 Aralık 2011 — 15:41

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2008-2018 Tüm Hakları Saklıdır. Frontier Theme