Ana Sayfa Genel Haberler Hassas Ciltlere Esans Yağları

Hassas Ciltlere Esans Yağları

0
0

Eğer hassas bir cilde sahipseniz, bunun nedeni kullandığınız kimyasallar, kokular ve boyalar olabilir. Bununla birlikte bazı doğal yağlar da hassas ciltlerin iltihap kapmasına neden olabilir. Bazı esans yağları oldukça kuvvetlidir ve cildi tahriş edebilir. Bununla birlikte bazı yağların da cildi hassaslaştırdığı düşünülür.

Cildi Tahriş Eden Esans Yağları
Yüksek miktarda fenor içeren esans yağları ciltte yüksek oranda tahrişe neden olabilir. Fesleğen, tarçın ve nane tahriş ediciler grubunda yer almaktadır. Eğer bu maddeleri içeren gıdalara karşı reaksiyon gösterirseniz, bu maddelerin esans yağlarını cildinizde kullanmayın. Limon otu, güvey otu ve limon da reaksiyona neden olur.

Cildi Hassaslaştıran Esans Yağları
Bazı esans yağları cildin hassaslaşmasına neden olabilir. Bu yağlar cilde uygulandıklarında su kabarcıklarının, kızarıkların ve kaşıntıya neden olan lekelerin oluşmasına neden olabilir.
Hassas bir cildiniz varsa aşağıdaki rezene, andız otu, tarçın kabuğu, sinameki gibi esans yağlarından uzak durun.

Hassas Ciltlere İyi Gelen Esans Yağları
Eğer hassas cilt probleminiz varsa sizin için güvenli olabilecek birkaç esans yağı vardır. Papatya, lavanta ve gülün genellikle hassas cildi bulunan kişiler için daha iyi olduğu düşünülür. Bununla birlikte, bu esans yağları koyu kıvamda cilde uygulanmamalıdır. Yağları cildinize uygulamadan önce sulandırın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz