Hastalık düşünmek hastalık çağırıyor

Gün boyunca hastalıkalrınızla ya da ağrılarınızla ilgili konuşmak, onları düşünmek size daha çok ağrı ve hastalık getirecektir. Şimdi diyeceksiniz ki ama benim gerçekten başım ağrıyor, nasıl düşünmeyeyim evet, doğrudur gerçekten de başınız ağrıyordur ve siz de dolayısıyla başınızın ağrıdığını düşünüyorsunuzdur. Onun yerine başka birşey düşünün. Başka bir şeyle ilgilenin. Onunla ilgili konuşmayın kesin ve başka şeylerden konuşun. Zaten bunca zamandır hem siz, hem etrafınızdakiler bu konuşmalardan sıkıldı. Siz hastalığınızdan, ağrınızdan konuştukça beyniniz aynı hastalığı görüyor, aynı ağrıyı hissediyor ve bilinçaltınız bu hastalığı çok istediğinizi düşünüyor. Böylelikle ağrınızla bütünleşiyor ona sahip çıkıyorsunuz. Bedeninizi rahat bırakın gevşeyin, iyi olsanız nasıl olurdunuz onu düşleyin ve gülümseyin.

Daha önceki yazılarımda hastalıkların zihindeki olumsuz duygu ve düşünceler sonucunda oluştuğundan bahsetmiştim. Tabii siz buna inanabilirsiniz de inanmayabilirsinizde. Kim neye inanıyorsa o doğrudur. Kişinin gerçeğidir. Ama denemekte, yeni olumlu düşüncelere ve bilgilere açık olmakta da fayda var.

Son zamanlarda zihninizde durmadan dolaşan olumsuz düşünce duygu nedir onu bulun, ondan ayrılın. Hastalığınızla, ağrınızla vedalaşın. Artık ona ihtiyacınız olmadığını söyleyin. Doktora gitmeyin demiyorum, gidin ama bunları da yapın. Yoksa Doktor iyileştiriyor, siz tekrar tekrar hasta oluyor ya da iyileşemiyorsanız zihninizdeki olumsuz düşüncelerle vedalaşmalısınız. Kendinize bir iyilik yapın ve iyileşmeyi seçin. Hele bir de benim gibi sizde hastalık ve ağrıları zihnimizin yarattığına inanıyorsanız onları iyi edebileceğine de inanmalısınız. Yoksa sadece hastalıkları yarattığına inanıyorsanız Nasrettin hocanın kazan fıkrasını hatırlatmak isterim size kazanın doğurduğuna inanıyorsun da öldüğüne mi inanmıyorsun? gibi olumsuz düşüncelerinle kendini hasta ettiğine inanıyorsun da olumlu düşüncelerin iyileştireceğine mi inanmıyorsun? derim. Hiç birine inanmıyorsanız da bir şey demiyorum zaten

Sevgiyle ve sağlıkla ilerleyin..

NLP uzmanı ve Yaşam Koçu

Arzu Bıyıklıoğlu

www.arzubiyiklioglu.com

Güncellenme Tarihi: 25 Temmuz 2012 — 01:54

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2008-2018 Tüm Hakları Saklıdır. Frontier Theme