Dizi Haberleri

HBO Max resmen Türkiyeye geliyor Tarih açıklandı

HBO Max resmen Türkiyeye geliyor Tarih açıklandı WarnerMedia, Türkiyedeki dizi ve film hayranları için müjdeyi verdi. HBO Maxin 2022de Türkiyede yayına başlayacağı resmen açıklandı. HBO Maxin Türkiyeye ne zaman geleceği belli oldu.

WarnerMedia’nın dijital yayın platformu HBO Max resmen Türkiye’ye geliyor. Firmadan bugün yapılan açıklama ile 2022 yılında Türkiye’de yayına başlanacağı duyuruldu. Net tarih verilmedi.

HBO Max aralarında Türkiye’nin de bulunduğu çok sayıda ülkede 2022’de hizmete başlıyor. Böylece Avrupa’da 27, dünya genelinde 67 farklı lokasyonda yayın yapacak. 2026da 190ı aşkın ülkede yayın yapılması hedefleniyor.

HBO Max Türkiye fiyatı tahmini
HBO Max’in Türkiye fiyatı belli değil ancak Türkiye’ye özel fiyatlandırma yapılacak. Bugünkü duyuruda İspanya ve Baltık ülkelerdeki yeni fiyatlar açıklandı. 26 Ekimden itibaren İspanya’daki kullanıcılar ayda 9 Euro’ya, yıllık ise 70 Euroya HBO Maxi kullanabilecek. Yıllık ücreti 12 aya bölersek ayda yaklaşık 60 TL’ye denk geliyor. Türkiye fiyatının da 50-60 TL civarında olacağını tahmin ediyoruz.

Sinema filmleri gecikmeli olarak yayınlanacak
HBO Max bugünkü duyurusunda Avrupadaki kullanıcıların Warner Bros., HBO, DC, Max Originals ve Cartoon Network sinema filmlerini sinemadan 45 gün sonra ücretsiz olarak seyredebileceğini duyurdu ancak açıklanan ülkeler arasında Türkiye bulunmuyor. 2019da ülkemizde yürürlüğe giren sinema düzenlemesine göre vizyona giren filmlerin 5 ay boyunca dijital platformlarda yayınlanması yasaklanmıştı. Yönetmelikte düzenleme yapılmaması halinde HBO Maxin sinemadan hemen sonra izle özelliği Türkiyede kullanılamayacak. Vizyona giren filmler, en erken 5 ay sonra yayınlanacak.

Benzer Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir