Itır Esen in tacı geri alındı

Miss Turkey 2017 organizasyon yetkilileri, Miss Turkey World seçilen Itır Esenin tacını geri aldı. 18 yaşındaki Esenin tacının, 15 Temmuz şehitleriyle ilgili sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşım nedeniyle alındığı açıklandı. Miss Turkey Başkanı Can Sandıkçıoğlu, “Her hatanın bir bedeli var” dedi. Tacı geri alınan Itır Esen ise instagramda bir açıklama yayımladı.

İSTANBUL (AA)

Miss Turkey 2017 Yarışmasında birinci seçilen Itır Esenin tacı, sosyal medyada 15 Temmuz şehitleriyle ilgili yaptığı bir paylaşım nedeniyle geri alındı.

Miss Turkey basın ofisinden yapılan yazılı açıklamaya göre, dün gece düzenlenen törende “Miss Turkey World” kraliçesi seçilen Itır Esenin, twitter üzerinden 15 Temmuz şehitleriyle ilgili yaptığı bir paylaşımın incelemeye alındığı kaydedildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Miss Turkey Başkanı Can Sandıkçıoğlu, kuruluş amacı Türkiyeyi dünya çapında tanıtmak ve imajına katkıda bulunmak olan yarışmanın organizasyonunun böyle bir paylaşımı kabul etmesinin mümkün olmadığını ifade etti. Sandıkçıoğlu, bu paylaşımı nedeniyle Itır Esenin tacının geri alındığını bildirdi.

ITIR ESENDEN AÇIKLAMA

Tacı geri alınan Itır Esenin, instagram hesabı üzerinden yaptığı açıklama şöyle:

Itır Esenin sosyal medyada tepki çeken o paylaşımı:

ASLI SÜMEN BİRİNCİ, PINAR TARTAN İKİNCİ, YASEMİN ÇOKLAR ÜÇÜNCÜ OLDU

Esenin tacının alınmasının ardından jüri puanlamasına göre ikinci olan Aslı Sümen birinci, puan sıralamasında üçüncü olan Pınar Tartan ikinci, dördüncü sırada olan Yasemin Çoklar ise üçüncü oldu.

Yeni sonuçlara göre; Aslı Sümen, Çin Halk Cumhuriyetinde düzenlenecek Miss Worldde, Pınar Tartan, ABDde düzenlenecek Miss Universede, Yasemin Çoklar ise Polonyada düzenlenecek Miss Supranationalda Türkiyeyi temsil edecek.

Miss Turkey Organizasyonu tarafından dün gece Grand Pera Emek Sahnesinde gerçekleştirilen yarışmaya 20 güzel katılmıştı.Jürisi Can Sandıkçıoğu, gazeteci yazar Güneri Civaoğlu, 2012 Miss Turkey kraliçesi Çağıl Özge Özkul, müzisyen Meyra Ilıcak, bale sanatçısı ve koreograf Tan Sağtürk, moda tasarımcısı Özlem Süer, plastik cerrah Öp. Dr. Bülent Cihantimur, Özal Global Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ali Alpten oluşan yarışmada, Miss Turkey World kraliçesi Itır Esen, Miss Turkey Universe kraliçesi Aslı Sümen ve Miss Turkey Supranational kraliçesi Pınar Tartan olarak belirlendi. Güzellere önceki yıl kraliçe olan kişiler tarafından taçları takıldı.

1980 yılından beri Miss World, Miss Universe, Miss Supranational ve Miss International yarışmalarının Türkiye lisans sahibi olan organizasyon, Miss Turkey 2017da dereceye giren üç güzeli, Türkiyeyi temsil etmek amacıyla dünyanın çeşitli yerlerinde düzenlenen bu yarışmalara gönderecek.

“HER HATANIN BİR BEDELİ VAR”

Miss Turkey Başkanı Can Sandıkçıoğlu, 15 Temmuz’la ilgili attığı tweet’lerin ortaya çıkmasının ardından tacı elinden alınan Itır Esen’le ilgili sozcu.com.tr’ye açıklamalarda bulundu.

Konunun çok hassas olduğunu ve şehitlik kavramını çok önemsediklerini vurgulayan Sandıkçıoğlu “Bu gün hayattaysak şehitlerimiz sayesindedir. Olayı sabah saat 05.00te tespit ettik. Saat 11.00’e kadar araştırma yaptık. Araştırmalarımızın sonucunda paylaşımın Itır Esen tarafından yapıldığına karar kıldık. Böyle bir olaydan dolayı çok üzgünüz. Genç kız Itır adına da üzüldük, fakat yaptığı çok büyük bir hata ve her hatanın bir bedeli var” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2008-2018 Tüm Hakları Saklıdır. YüreğininSesi.CoM görüntülü seslichat kameralı seslisohbet sitesi