Karantina sonrası nüfus patlaması yaşanabilir!

Karantina sonrası nüfus patlaması yaşanabilir! Evde kalma süreci, çiftleri birbirine daha fazla yakınlaştırdı. Bu durumun cinsel hayat üzerinde de etkili olduğunu belirten Aile ve Evlilik Terapisti Dr. Obengül Ejder Cinsellik temel bir ihtiyaç. Eskiden insanların zamanı yoktu ancak şimdi evdeler. Bu yüzden önümüzdeki günlerde nüfus patlaması yaşanabilir açıklamasında bulundu

Tüm dünyayı etkisi altına alan corona virüs salgınını engellemek amacıyla uygulanan kısıtlamaların ardından normalleşme takvimi hayata geçirilmeye başlandı.

Aile ve Evlilik Terapistliği yapan Dr. Obengül Ejder, çok yoğun ve tempolu iş yaşamı nedeniyle birbirlerine yeterince zaman ayıramayan çiftlere, evden veya yarı zamanlı çalışma sisteminin faydalı geldiğini söyledi.

Pandeminin ardından karantina sürecinin, çiftleri birbirine daha fazla yakınlaştırdığını dile getiren Dr. Ejder, şunları söyledi:

Yoğun iş yaşamının ardından salgın tüm dünyayı yavaşlattı. Ancak biz terapistler bu durgunlaşmadan çok memnunuz.

Cinsellik temel bir ihtiyaç. Eskiden insanların zamanı yoktu ancak şimdi evdeler.

Bu yüzden önümüzdeki günlerde nüfus patlaması yaşanabilir.

Ben, 1999 Gölcük Depremi’nde bölgede görevliydim.

Çadır kentlerde o günlerde doğum patlaması yaşandı.

Psikolojik olarak ölüm gerçeğiyle karşılaşan insanların, doğum dürtüleri aktive oluyor.

Bu süreçte yiyecek maddelerinin evlere istiflenmesi gibi insanların en temel ihtiyaçlarının ellerinden alınacağını hissetmesi, diğer başka tepkisel davranışlara neden oluyor.

YuReKTeN

Her gün bir şey umuyoruz ve bir şey bekliyoruz ancak bazen hiçbir şeyin değişmeyeceğinin farkındayız, ancak yine de beklemeye devam ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir