Ana Sayfa Genel Haberler KPSS önlisans sınavı yarın saat kaçta? ÖSYM uyarısı.

KPSS önlisans sınavı yarın saat kaçta? ÖSYM uyarısı.

0
0

KPSS önlisans sınavı için heyecanlı bekleyiş devam ediyor. 4 Kasımda gerçekleşecek olan KPSS sınavında binlerce aday ter dökecek. Sabah saatlerinde başlayacak olan KPSS sınavına dair ÖSYMden adaylara önemli bir uyarı geldi.

ÖSYM KPSS Önlisans sınavı için artık saatler kaldı. Adaylar sınav giriş yerlerini ÖSYM AİS üzerinden sorgulayabiliyor. Sınava girerken kimlik kartı ve sınav giriş belgesinin muhakkak adayın yanında olması gerekiyor.

ÖSYMDEN ADAYLARA UYARI

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca (ÖSYM), 4 Kasım Pazar günü yapılacak 2018-Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) ön lisans adaylarına, saat 10.00dan sonra sınav binalarına giriş izni verilmeyeceği uyarısında bulunuldu.

ÖSYMnin Twitter hesabından yapılan duyuruda, 4 Kasım Pazar günü uygulanacak 2018-KPSS ön lisans düzeyine girecek adaylara yönelik hatırlatma yapıldı.

Buna göre adaylar, saat 10.00dan sonra sınavın yapılacağı binalara alınmayacak. Adayların, sınava giriş ve geçerli kimlik belgelerini yanlarında bulundurmaları gerekecek. Adaylar, fotoğrafsız nüfus cüzdanı ile sınava alınmayacak.

Öte yandan, KKTCde 28 Ekimde saatlerin geri alınması nedeniyle Lefkoşada sınava girecek adayların saat 09.00dan sonra sınav binalarına alınmayacağı uyarısında da bulunuldu.

NÜFUS MÜDÜRLÜKLERİ AÇIK OLACAK

Ön lisans mezunlarının katılacağı Kamu Personeli Seçme Sınavının (KPSS) gerçekleştirileceği 4 Kasım Pazar günü, nüfus müdürlükleri 07.00-10.00 saatlerinde açık olacak.

ÖSYMnin resmi Twitter hesabından yapılan duyuruda, ön lisans mezunlarına yönelik 2018 KPSSnin 4 Kasım Pazar günü gerçekleştirileceği anımsatıldı.

Duyuruda, nüfus cüzdanı olmadığı veya nüfus cüzdanında TC kimlik numarası, soğuk damga veya fotoğraf bulunmadığı gerekçesiyle sınava kabul edilemeyecek durumdaki adaylar için, İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından, sınav yapılacak merkezlerdeki il-ilçe nüfus müdürlüklerinin sınav günü 07.00-10.00 saatleri arasında açık tutulacağının belirtildiği aktarıldı.

KPSS ÖNLİSANS SINAV GİRİŞ BELGESİ NASIL ALINIR?

Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgesine ÖSYMnin https://ais.osym.gov.tr adresinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleri ile edinebileceklerdir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz