Ana Sayfa Genel Haberler KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM duyurdu.

KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM duyurdu.

0
0

ÖSYMnin düzenlediği KPSS lisans alan bilgisi sınavlarının birinci ve ikinci oturumu tamamlandı. Yarın üçüncü oturum düzenlenecek. ÖSYMden adaylara saat uyarısı.

Adaylar, hafta sonu yapılacak 2018-KPSS lisans alan bilgisi sabah oturumlarında saat 10.00dan, öğleden sonra oturumunda saat 14.30dan sonra sınav binalarına alınmayacak

2018-Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) lisans alan bilgisi sınavlarının birinci ve ikinci oturumları sona erdi.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) yapılan 2018-KPSS lisans alan bilgisi sınavlarının birinci oturumunda adaylara, kamu yönetimi, uluslararası ilişkiler, çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri, ikinci oturumda ise hukuk, iktisat, maliye alanlarından 40ar soru yöneltildi.

İşletme, muhasebe ve istatistik bölümlerinin yer aldığı üçüncü oturum ise yarın düzenlenecek.

ÖSYM ADAYLARI UYARDI!

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından, 2018-KPSS lisans alan bilgisi sabah oturumlarına girecek adayların saat 10.00dan, öğleden sonra oturumuna gireceklerin de saat 14.30dan sonra sınav binalarına alınmayacağı hatırlatıldı.

ÖSYMnin Twitter hesabı üzerinden yapılan duyuruda, hafta sonu gerçekleştirilecek 2018-KPSS lisans alan bilgisi oturumlarına girecek adaylara yönelik hatırlatma yapıldı.

Buna göre, adayların, 2018-KPSS lisans alan bilgisi sabah oturumları için saat 10.00dan, öğleden sonra oturumu için 14.30dan sonra sınav binalarına girişine izin verilmeyecek.

Adayların, sınav giriş belgesi ve fotoğraflarının yer aldığı kimlik belgelerini sınava gelirken yanlarında bulundurmaları gerekecek.

2018-KPSS alan bilgisi birinci oturumu (kamu yönetimi, uluslararası ilişkiler, çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri) ve ikinci oturumu (hukuk, iktisat, maliye) yarın, üçüncü oturumu (işletme, muhasebe, istatistik) 29 Temmuz Pazar yapılacak.

Ayrıca, adaylara sınav saatlerinden bir saat önce sınav binasında hazır olmaları uyarısında bulunuldu.

KPSS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

22, 27,28 Temmuz tarihlerinde yapılan KPSS Lisans sınavlarının sonuçları 31 Ağustosta ÖSYM sonuç açıklama sistemi üzerinden ilan edilecek. Sonuçlar posta yoluyla iletilmeyip internet üzerinden sorgulanacak.

KPSS SINAV GİRİŞ YERLERİ SORGULAMA

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz