Teknoloji

LinkedIn Clubhouse benzeri sesli sohbet özelliğini bu ay platforma ekleyecek

Profesyonel sosyal iş ağı LinkedIn, kullanıcılarının ses odaları açarak etkinlikler düzenleyebileceği yeni sesli sohbet özelliğini bu ay içinde test kullanıcılarına sunacak.

Clubhouseun pandemiyle birlikte oldukça popüler hale gelmesiyle beraber birçok platform, kendi sohbet odaklı özelliklerini piyasaya sürmeye devam ederek rekabete katılıyor. Geçtiğimiz Mart ayının sonlarında LinkedIn, Clubhouse benzeri bir sohbet odaları özelliğini geliştirmeye başladıklarını duyurmuştu. Son olarak platform, özelliğin bu ay içerisinde test edilmeye başlayacaklarını açıkladı.

Video versiyonu da gelecek
800 milyondan fazla kullanıcının yer aldığı LinkedIn, platformu kullanıcılarının daha fazla vakit geçirmelerini sağlamak için etkinliklerin listeleneceği, barındırılacağı ve pazarlanacağı bir yer haline getirmek istiyor. Bu girişim ilk adımı olan sesli etkinlikler, bu ay içerisinde bazı kullanıcılara sunulacak.

Platformun yeni özelliğinde etkinliği toplantı sahipleri yönetecek. Katılımcılar da hem etkinlikler sırasında ve hemde etkinlik sonrasında birbirleriyle konuşabilecek.

Şirketin ürün müdürü Jake Poses, TechCruncha verdiği demeçte: Felsefemiz kontrolü organizatörlere vermektir. Sanal yuvarlak masaları, ocak başı sohbetlerini ve daha fazlasını barındırmayı kolaylaştırmak istiyoruz. ifadelerinde bulundu.

LinkedIn ayrıca ilkbaharda özelliğin video versiyonunu da test etmeye başlayacak. Her iki hizmet de ücretsiz olarak sunulacak ve etkinleri yürütmek için gerekli olan tüm araçlar üçüncü taraf yazılımının kullanılmasını gerektirmeyecek şekilde platform tarafından sağlanacak.

Benzer Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir