Ana Sayfa Genel Haberler Logitech, aksesuar üreticisi Saiteki satın alıyor

Logitech, aksesuar üreticisi Saiteki satın alıyor

0
0

Uçuş, çiftlik ve uzay keşif simülasyonları için geliştirdiği detaylı kontrolcüler ile tanınan Saitek, bundan sonraki faaliyetlerine Logitech çatısı altında devam edecek.

Zaman zaman büyük üreticilerin farklı alanlarda iddialı olmak adına şirket satın alımları yaptığına şahit oluyoruz. Çevre birimleri ve aksesuar alanında lider firmalardan birisi olan Logitech, Mad Catzin iştiraki olarak faaliyet gösteren Saiteki satın aldığını duyurdu. Saitek ismini son olarak geçen yıl ortalarında piyasaya sürdüğü Farming Simulator 15 adındaki traktör simülasyon kontrolcüsü ile duymuştuk. Firma uçuş, çiftlik ve uzay simülasyon oyunları için ilgi çeken kontrolcüler geliştiriyor. Elite Dangerous, Eve Valkyrie, Star Citizen, Microsoft Flight Simulator ve Farm Simulator oyunları firmanın kontrolcü ile desteklediği yapımlardan bazıları.
Satın alma ile Logitech, Saitekin faaliyet gösterdiği alanlarda iddialı olmayı hedefliyor. Ayrıca sanal gerçeklik kasklarına da en iyi şekilde eşlik etmeyi planlıyor. Saitekin teknolojileri yakın zamanda Logitech G ürünlerine de entegre edilecek. Logitech satın alma için 13 milyon doları gözden çıkardı. Yetkili kurumların onayı sonrasında satış tamamlanmış olacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz