Teknoloji

M1 Max işlemcili 16 inç MacBook Pro da Yüksek Güç Modu olacak

M1 Max işlemcili 16 inç MacBook Proda Yüksek Güç Modu olacak Appleın MacBooklar için Yüksek Güç Modu adlı bir özellik üzerinde çalıştığı biliniyordu. Performansı maksimuma çıkaracak bu mod, M1 Max işlemcili 16 inç MacBook Proya özel olacak.

MacRumors editörü Steve Moser, macOS Monterey işletim sisteminin en son beta sürümünde Yüksek Güç Modu özelliğine ilişkin bazı referanslar keşfetti. Appleın bu özelliği önümüzdeki hafta tanıtacağı bildiriliyor.

Söz konusu modun çalışma prensibi hala bilinmese de video işleme ve 3D modelleme gibi işlemciyi zorlayan görevler için performansı maksimum seviyeye çıkaracağı düşünülüyor. Ancak bu mod yüksek fan gürültüsüne neden olabileceği gibi pil ömrünü de olumsuz etkileyebilir.

macOS Monterey, 25 Ekimde çıkıyor
Yüksek Güç Modunun yalnızca M1 Max işlemciyle donatılmış 16 inç MacBook Proya özel olacağı bildiriliyor. Yani M1 Pro modelleri veya M1 Max işlemcili 14 inç MacBook Pro için mevcut olmayacak. Apple, 25 Ekim Pazartesi günü macOS Montereyi kullanıma sunmaya hazırlanıyor.

Yeni MacBook Pro modelleri ise 26 Ekim Salı gününden itibaren müşterilere gönderilmeye başlanacak. Yüksek Güç Modunun M1 Max işlemcili 16 inç MacBook Pro da nasıl çalışacağını ise dizüstü bilgisayar piyasada boy göstermeye başladıktan sonra detaylıca öğreneceğiz.

Benzer Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir