81 yaşında bıçak altına yatmıştı! Bedia Akartürk estetik sonrası ilk kez sahnede

05.08.2023
59
81 yaşında bıçak altına yatmıştı! Bedia Akartürk estetik sonrası ilk kez sahnede

81 yaşında bıçak altına yatmıştı! Bedia Akartürk estetik sonrası ilk kez sahnede Türk Halk Müziği’nin usta isimlerinden Bedia Akartürk, 81 yaşında geçirdiği estetik operasyonun ardından yeni imajıyla ilk kez hayranların karşısına çıktı. Denizde’de seslendirdiği türkülerle sevenlerine müzik ziyafeti sunan Bedia Akartürk, “Güzel olduğuma dair övgüler geldi” dedi.

Bedia Akartürk, yaklaşık yedi ay önce Samsun’da estetik ameliyatı oldu. Türk halkı için estetik olduğunu ifade eden sanatçı, “Ben dünyada iki şeye aşığım. Biri türkülerime, biri de halkıma. Onlara türkülerimi en iyi şekilde inceleyerek okudum. Bir de kendim güzel olayım diye onun üzerine durdum. Onlar beni hep dinç ve güzel görsünler” demişti.

Ameliyatın ardından Denizli’ye gelen Bedia Akartürk, Denizli Açık Hava Tiyatrosu’nda sevenleriyle buluştu. Sahnede en sevilen türküleri seslendiren usta sanatçı, yeni imajıyla ilk hayranları karşısına çıktı.

81 yaşında bıçak altına yatmıştı Bedia Akartürk estetik sonrası ilk kez sahnede
“6-7 AYDIR KONSERE ÇIKMADIM”

Denizli’de olmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirten Akartürk, “Denizli’yi çok severim. Ameliyatımdan sonra ilk konserin burada olması beni ayrıca mutlu etti. Denizli’nin halkının ne kadar sıcak, ne kadar sevecen olduğunu biliyorum. Onun için gönül rahatlığıyla geldiğimi hissediyorum. İnanılmaz bir halk vardı, çok güzel bir ilgi vardı. Bu beni çok duygulandırdı. 6-7 aydır konsere çıkmadım. Ondan sonra da buraya geldim” şeklinde konuştu.

Akartürk, “Baştan sona kadar canlı okurum, hiç banttan çaldırmadım. Halkın ayrı sevgisini ve ilgisini kazandım. Çoğu sanatçı yarı okuyor, yarı okumuyor. Vatandaşlar çok güzel olduğumu, çok daha iyi olduğunu söylediler. Ben buraya çok fazla konsere geldim. önceki geldiğimden daha da güzel olduğuma dair övgüler geldi” şeklinde konuştu.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.