Mankenler 205 Metrelik Podyumda Yürüdü

2
0

İzmir’de Konak Belediyesi’nin desteğiyle düzenlenen alışveriş festivali için sokağa 205 metre uzunluğunda podyum kuruldu.

Meslek hayatlarının en uzun podyumunda yürüyen mankenler izdiham nedeniyle zaman zaman zor anlar yaşadı.

Alsancak’ta düzenlenen Alışveriş Festivali’nde Alsancak sokakları alışveriş ve moda tutkunlarının mekanı oldu. ”Night Out Shopping Events 2010” Alışveriş Festivali, akşam saatlerinde başlayan sağanak yağmura karşın geç saatlere kadar devam etti. Murat Başoğlu’nun sunduğu, İzmirli modacı Ertan Kayıtken’in kreasyonundan örneklerin sergilendiği defile için Gül Sokak’a 205 metre uzunluğunda podyum kuruldu. Koreografisini İzmirli Öner Evez’in yaptığı defilede aralarında Tülin Şahin’in de yer aldığı mankenlerle Rönesans Ajans mankenleri meslek hayatlarının en uzun podyumunda yürüdü. İzmirlilerin yoğun ilgisi yüzünden zaman zaman izdiham yaşandı. Mankenler podyumda yürürken, korumamalar da aşağıdan kendilerine refakat etmek isteyince izleyecilerle zon anlar yaşadı.

Alsancak semtinin sadece bölgede yaşayanların değil tüm İzmirlilerin alışveriş ve eğlence mekanı olduğunu söyleyen Konak Belediye Başkanı CHP’li Hakan Tartan, ”İzmirimizin sesini duyurmak çok önemli. Biz bu tarz etkinliklerin giderek yaygınlaşmasını istiyoruz. İzmir bir moda ve kültür kenti olarak alışverişin de ön planda olduğu bir şehir, İzmirliler se seçmeyi bilen, zevk sahibi insanlar. Bir süre önce İzmir’in en önemli çarşısı Kemeraltı’nda da düzenlediğimiz ‘Şimdi Kemeraltı zamanı’ adlı etkinlik büyük alışveriş merkezlerin kıskacı altındaki esnafımızı bir ölçüde rahatlatmaya çalışan çabalar. Ayrıca kentimizi; sağlık, tarih,kültür ve gurme turizminin merkezi olması dışında bir alışveriş merkezi haline getirmeye de çalışıyoruz” dedi.

Etkinliğe katılan firmalar geceyarısına kadar süren etkinlikte çeşitli indirimler yaptı, müşterilerine ikramlarda bulundu…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz