memleket meselesi filminin fragmanı

Memleket Meselesi Filminin Fragmanı Yayında!

Türk Sineması’nın iki duayen ismi Ahmet Uğurlu ve Füsun Demirel, ‘Memleket Meselesi’ adını taşıyan traji komik filmle bu sezon sinema izleyicisinin karşısına çıkmaya hazırlanıyorlar. Bir kasabada sıradan bir ilkokul öğretmeni olan Adil Hoca (Ahmet Uğurlu), uğradığı bir haksızlıktan sonra, gururu incinir ve hakkını aramak için bir mücadele başlatır. Adli mercilerden sonuç alamayınca, hak arama mücadelesini ‘Memleket Meselesi’ haline getiren Adil Hoca’nın uğraşı aslında, onun şahsında herkesin savaşıdır. Adil Hoca’nın eşi (Füsun Demirel) özel hayatında ve çalıştığı okulun hademesi de (Tuna Orhan), onun iş hayatında çok önemli rollere sahiptir.
Filmin senaryosunu yazan İsa Yıldız’ın aynı zamanda yönetmen koltuğunda da oturduğu film 31 Aralık 2010’da sinema izleyicisiyle beyazperdede buluşuyor. Sefa Tiryaki /ACR Yapım’ın yapımcılığını üstlendiği film bu sezonun öne çıkacak filmlerinden biri olacak. Çekimleri Ankara, Antalya-Gazipaşa ve İstanbul’da tamamlanan filmde Uğurlu ve Demirel’in yanı sıra Tuna Orhan, Ahmet Kural, Bora Akkaş, Bekir Çiçekdemir, İştar Gökseven, , Serhan Toksoy, Emre Budak, Zeki Göksel Yıldırım ve Kamuran İnselel adlı oyuncular da muhteşem oyunculuklarını sergiliyorlar.
Yapım:2010 ~ Türkiye
Tür:Dram,
Komedi Yönetmen:
İsa Yıldız Oyuncular:Bora Akkaş, Füsun Demirel, Ahmet Uğurlu, Tuna Orhan, Ahmet Kural, Oğuz Tunç, İştar Gökseven, Bekir çiçekdemir, Can Hacıkadiroğlu, Cumhur, Emre Budak, Kamuran İnselel, Serhan Toksoy, Zeki Göksel Yıldırım
Senaryo:İsa Yıldız
Yapımcı:Sefa Tiryaki
Görüntü Yönetmeni:Ali Nuri Utku
Müzik:Mehmet Erdem Süre:1 saat 45 dk
Gösterim Tarihi:31 Aralık 2010 (Türkiye)

Benzer Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir