MHP Lideri Bahçeliden Darbe Çıkışı

0
0

Bahçeli, seçim çalışmaları kapsamında Nevşehir’in Derinkuyu ilçesinde halka hitap etti.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türkiye’nin sorunlarının darbelerle, ara rejimlerle çözülmediğini, sorunları demokrasi kültürü içinde seçimle iş başına gelen iktidarların çözeceğini söyledi.

Bahçeli,seçimçalışmaları kapsamında Nevşehir’in Derinkuyu ilçesinde halka hitap etti.

Konuşmasında 12 Haziran seçimlerinin ülke ve Türk millletine hayırlar getirmesini dileyen Bahçeli, seçimlerin demokrasinin vazgeçilmez bir unsuru olduğunu bildirdi.

Derinkuyu ilçesinin MHP’li bir belediye başkanı tarafından idare edildiğini hatırlatan Bahçeli, Belediye Başkanı Ahmet Balcı’nın kıt imkanlarla vatandaşa en iyi hizmeti sunduğunu kaydetti.

12 Haziran seçimlerinin yol kavşağındaki birTürkiyeiçin bir kader seçimi olduğunu anlatan Bahçeli, “Millet için de bir karar günü olacaktır. Onun için mutlaka sandığa giderek oyunuzu kullanın. Sandıklarda görevli partili gözlemci arkadaşlardan sandıklara hakim olmalarını, oy çalmalara ve hileli davranışlara fırsat vermemelerini istiyorum. Hangi partiye hangi oy verilmiş ise onun korunmasında gereken gayretin gösterilmesini istiyorum. Öte yandan siyasi iktidardan da seçimleri gölgeleyecek herhangi bir tahrike, provakatörlüğe, kışkırtıcılığa, Türkiye’yi karıştırmak isteyenlere fırsat verilmemesi için önlem alınmasını; seçimlerin güven ortamında sağlıklı yapılması için hassasiyet göstermesini bekliyoruz.” diye konuştu.

“SANDIKTAN ÇIKAN SONUCA SAYGI DUYULMALI”

Sağlıklı ve güven ortamında yapılan seçimlerden çıkan sonuca herkesin saygı duymasını isteyen Bahçeli, şunları söyledi: “Böylelikle sağlıklı ve güvenli bir seçim ortamında ortaya çıkacak sonuç milletimizin tercihidir. Sonuç ne olursa olsun millet bu sonuca saygı duymalı ve sonuç üzerinde herhangi bir tartışmaya fırsat verilmemelidir. Çünkü milletimizin huzura, mutluluğa ihtiyacı var. Milletimiz güvenli bir ortamda yaşamak istiyor. Milletimiz demokrasi içinde kalarak kendi iradesiyle kendisinin yönetilmesini istiyor.”

Darbelerle ara rejimlerle ülkeyi yönetmenin hiçbir faydasının olmadığını kaydeden Bahçeli, şöyle devam etti: “Millet, Türkiye’nin temel sorunlarının ara rejimlerle, darbelerle çözülemediğini biliyor. Hatta bu ekonomik ve sosyal sorunların gittikçe ağırlaştığını da hissediyor. Onun için demokrasi içinde çözümü bulmak gerekiyor. Millet iradesi olarak ülkeyi kim yönetecekse, onun millet iradesiyle belirlenmesini istiyor. Bunun da adı demokrasi içinde ‘seçimdir’. O sebepten dolayı seçim çok önemlidir. Seçime gölge düşürülmemelidir. Seçimden çıkan sonuca da millet olarak saygı duymalıyız. Bunu da demokratik kültürümüz olarak kalıcı kılmalıyız, yerleştirmeliyiz. Ve bu kültürü yaşatmalıyız. Başka çıkış yolu görülmemektedir. Öyleyse 12 Haziran seçimleri bu açıdan da çok önem arz ediyor.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz