MHRS hastane randevu işlemi nasıl yapılır?

MHRS hastane randevu işlemi nasıl yapılır? Merkezi Hastane Randevu Sistemi kapsamında internette MHRS hastane randevu sistemi üzerinden dakikalar içerisinde randevu alınabiliyor. MHRS randevu alma sistemi üzerinden giriş yaparak daha önce muayene olduğunuz hastalığınızın tahlil sonuçlarınızı da görebilirsiniz. Vatandaşlar artık MHRS randevu sistemi üzerinden birçok işini kolaylıkla halledebiliyor. İşte MHRS sistemi ile ilgili detaylı bilgiler

Türkiye’de sağlık hizmetlerinin daha çağdaş ve daha modern koşullara ulaştırılabilmesi amacı ile Sağlık Bakanlığı tarafından MHRS Hastane randevu sistemi geliştirildi. Vatandaşın sadece dakikalar içerisinde kolay bir şekilde kamu hastanelerine randevu alabilme imkanı sunan Merkezi Hastane Randevu Sistemi ile birlikte Türkiye’de kamu hastanelerinde sunulan sağlık hizmetlerinden çok daha çağdaş ve çok daha modern standartlarda yararlanabilme imkanına sahip olabiliyor. Bu yüzden de günümüz modern Türkiye’sinde son derece yoğun ve sık bir şekilde sağlık sorunları nedeni ile kamu hastanelerine gidecek vatandaşlar tarafından Sağlık Bakanlığı’nın Merkezi Hastane Randevu Sistemi yoğun şekilde kullanılıyor.

ALO182 aranarak;
Ev, iş, ankesör ve cep telefonlarından Sağlık Bakanlığına bağlı ALO182 çağrı merkezi aranır.
ALO182 numaralı telefonu arayan vatandaş tarafından çağrıyı karşılayan asistana (canlı operatör) randevu talebinde bulunulan vatandaşın T.C. Kimlik Numarası verilir. Asistan vatandaş bilgilerini doğrular.
Vatandaş randevu talebinde bulunduğu hastane, poliklinik ve hekim bilgilerinden en azından hangi polikliniğe gideceğini asistana bildirdikten sonra, asistan uygun tarih ve saat dilimlerini vatandaşa iletir.
Vatandaş seçimini yaparak randevusunu alır.

Webden;
Vatandaşlar, ALO182nin yanı sıra Online Randevu Sistemi aracılığıyla da randevu alabilmektedir.
Vatandaşlar, randevu almak istedikleri Hekim Randevu Sistemi kapsamında olan hastanelerin internet sitelerindeki Online Randevu linkine basarak, Vatandaş Giriş ekranından kayıt oluşturup randevu alabilmektedir.

MHRS MOBİL VE ALO 182 HATTI

Mobil olarak akıllı telefonlara indirilen uygulaması da bulunan MHRS mobil sistemi, İOS, Android, windows gibi işletim sistemlerinde de ücretsiz olarak kullanılabiliyor. Ekranınızın yine sağ kısmında yer alan randevu geçmişi butonuna tıklayıp dilerseniz randevunuzu iptal de edebiliyorsunuz. MHRSmobil giriş mobil randevu sistemi ve randevu iptal işlemlerine de aşağıda verdiğimiz linklerden tıklayarak öğrenebilirsiniz. Ayrıca ALO 182 nolu numaralar acil aramalar kapsamında olmadığı için ücrete tabiidir. Hem ev, iş hem de cep telefonlarından ALO 182 hattı numaralı telefonları aramanın dakikası 46.25 kuruşluk bir ücrettir. Sağlık Bak?nlığına bağlı olan bu hat üzerinden herhangi bir gelir elde edilmesi ya da halkın telefon hattına ek bir ücret alınmıyor.

Benzer Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir