Spor

Milli halterci Ezgi Kılıç, yıldızlarda dünya şampiyonu oldu

Milli halterci Ezgi Kılıç, yıldızlarda dünya şampiyonu oldu Suudi Arabistanda düzenlenen Dünya Yıldızlar Halter Şampiyonasının ilk gününde milli sporcu Ezgi Kılıç, 3 altın madalya kazandı.

Türkiye Halter Federasyonunun açıklamasına göre, Ciddenin ev sahipliği yaptığı şampiyona başladı. Organizasyonun ilk gününde kızlar 40 kiloda milli sporcu Ezgi Kılıç, podyuma çıktı.

Koparmada 55 kilo, silkmede 70 kilo, toplamda 125 kiloluk derecesiyle 3 altın madalya kazanan Ezgi, dünya şampiyonluğunu elde etti. Milli halterci, silkme ve toplamda Avrupa rekoru kırdı.

Müsabakanın ardından açıklamada bulunan Ezgi Kılıç, şampiyonaya çok iyi hazırlandığını belirterek, Suudi Arabistanda Türk bayrağını dalgalandırdığım ve İstiklal Marşını dinlettirdiğim için çok mutluyum. Antrenörlerime, kulübüme ve Federasyon Başkanımız Tamer Taşpınara desteklerinden dolayı teşekkür ederim. Ülkemi en iyi şekilde temsil etmek adına var gücümle çalışmalarıma devam edeceğim. ifadelerini kullandı.

Türkiye Halter Federasyonu Başkanı Tamer Taşpınar da dünya şampiyonu olan Ezgi Kılıçı tebrik ederek, Türk halteri her zamanki gibi ülkesini gururlandırmaya devam ediyor. değerlendirmesini yaptı.

Benzer Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir