magazin

Müge Anlıya katılan Alexander Schlıenbecker 33 yıl sonra gerçek adını öğrendi

Müge Anlıya katılan Alexander Schlıenbecker 33 yıl sonra gerçek adını öğrendi Almanyada yaşayan 4 çocuk babası 35 yaşındaki Alexander Schlıenbecker, 33 yıldır hiç görmediği biyolojik ailesini bulmak için Müge Anlıya katıldı. Kısa süre içinde ailesini bulan ve 19 kardeşi olduğunu öğrenen Schlıenbecker, 33 yıl sonra gerçek adının da Vedat olduğunu öğrendi.

Almanyada yaşayan Schlıenbecker, 2007 yılında evlatlık olduğunu öğrendikten sonra gerçek ailesini araştırmaya başladı. Ablası 3, kendisi de 2 yaşındayken 1988 yılında İzmirde bir caminin önüne bırakıldıklarını öğrenen Schlıenbecker, Türkiyede ailesini aradı ancak herhangi bir ize ulaşamadı. Ulusal bir gazeteye kısa bir süre önce haber olan Schlıenbecker, daha sonra Müge Anlının programına katıldı. Canlı yayında ailesine ulaşan Schlıenbecker, annesinin İzmirde, babasının da Ankarada yaşadığını ve 19 kardeşinin olduğunu öğrendi.

MÜSLÜMAN OLDU

Annesiyle İstanbulda buluşan Schlıenbecker, daha sonra eşi, çocukları ve 8 kardeşiyle İzmire geldi. Burada annesinden bir an olsun ayrılmayan Schlıenbecker, Almanyaya dönmeden önce bir camide Müslüman oldu. Schlıenbecker, Buca ilçesindeki annesinin evinde Almanyadaki ailesinin evlatlık olduğunu hiçbir zaman kendisine söylemediğini belirtti.

İSMİMİM VEDAT OLDUĞUNU ÖĞRENDİM

Çocukları olduktan sonra evlatlık olabileceğini düşünmeye başladığını anlatan Schlıenbecker, Sosyal medyadan uzun yıllar araştırmalar yaptım. İzmire geldim, ailemi aradım ama bir sonuç alamadım. Geçtiğimiz günlerde de Türkiyede yayın yapan bir televizyon programına katıldım. Onların sayesinde aileme gerçek anne ve babama kavuştum. Çok mutluyum bu benim için bir hayaldi. İsmimin Vedat olduğunu söylediler, ablamın da Hülya…Yıllar sonra gerçek ailene kavuşmak çok güzel, sevinçliyim diye konuştu. Schlıenbecker, Türkiyeye dönüp dönmeme noktasında henüz karar vermediğini sözlerine ekledi.

BABALARI, ÇOCUKLARI CAMİ AVLUSUNA BIRAKMIŞ

Anne Fatma Korhan (58) da ilk eşiyle kaçarak evlendiklerini, ayrıldıktan sonra 2 yaşındaki Vedat ve 3 yaşındaki Hülyayı babalarına verdiğini söyledi. Babalarının çocuklarını cami avlusuna bıraktığını yıllar sonra öğrendiğini anlatan Korhan, şunları belirtti: O dönem abim, Çocuklarını ver gel dedi. Ben de babasına çocukları verip ailemin evine döndüm. Çocukları mecburen babalarına verdim. Ben o zamanlar bilmiyordum, babaları bakıyor sanıyordum. Birileri sonra bana, Çocukları Almanyaya götürdü. dedi. Bunu öğrenince çok ağladım. Kızım eteğimi tuttu bırakmadı, o anlar gözümün önünden hayatım boyunca hiç gitmedi.

ÇOCUĞUMA SARILINDA ANNEMDEN DOĞMUŞ GİBİ OLDUM

Korhan, oğlunun kendilerine ulaşmaya çalıştığını duyunca ilk başta buna inanmadığını vurgulayarak, Ağladım, televizyona baktım hemen. İnanmadım başta ve çok şaşırdım. Çocuğuma, Vedata sarılınca annemden doğmuş gibi oldum. İnşallah Hülya da gelir. Ona da sarılıp koklarsam yeter bana. Çocuklarımı hiç unutmadım. Sonradan doğan bir kızıma da Hülya ismini koydum. Bu Hülyayı diğerinin yerine koydum. Hiç unutmadım. Yemek yiyorum boğazıma takılıyor. Hep dedim onlar ne yedi, açtır, toktur bilmiyorum ifadelerini kullandı.

Benzer Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir