Muhteşem Yüzyıl Kösem 29. yeni bölümde Sultan İbrahim tahttan indiriliyor

Muhteşem Yüzyıl Kösem 29. yeni bölüm ile izleyenleri ekrana kilitledi. Fox TVde ekrana gelen Muhteşem Yüzyıl Kösem 29. yeni bölümde hem ahali hem de asker Sultan İbrahimi istemediği için tahttan indiriliyor. Muhteşem Yüzyılda Kösem Sultan ayak divanına çıkmak zorunda kalıyor.

Muhteşem Yüzyıl Kösem 29. yeni bölüm ile bu akşam ekrana gelecek. fox tvde ekrana gelen Muhteşem yüzyıl Kösem 29. yeni bölümde ortalık karışacak. Sultan İbrahim tahttan indiriliyor. Kösem Sultan ise ayak divanına çıkıyor.

MUHTEŞEM YÜZYIL KÖSEM 29. YENİ BÖLÜM FRAGMANI

Samur ve gösteriş merakı Sultan İbrahim’in sonunu hazırlar. Hem ahali hem de asker Sultan İbrahim’i padişah olarak istememektedir. Durumun vahametinin farkında olan Kösem Sultan, oğlunu tahttan indirmeye karar verir.

Sultan İbrahim’in tahttan indirileceğini öğrenen Turhan Sultan, Kösem Sultan’a bir anlaşma teklif eder. Kösem anlaşmayı kabul eder. Torunu 4. Mehmed’i tahta çıkaracaktır. İsyan ateşinin fitilini yakar.

İsyan hazırlığı haber alan Âtike Sultan ve Sultan İbrahim, Kösem’den evvel harekete geçer. Yeniçerileri zehirletmek isteyen, Sultan İbrahim ifşa olur. Padişahın kendilerini öldürmek istemesini hazmedemeyen Yeniçeriler daha da öfkelenir.

Turhan Sultan, Kösem Sultan’ın yaptıkları anlaşmaya sadık kalmayacağını anlar. Yeniçeriler saraya girdiklerinde onları öldürtür. Kösem Sultan’ın kendilerini öldürmek istediğini düşünen öfkeli kalabalık ayak divanı ister. Ayak divanına çıkmak zorunda kalan Kösem Sultan zor durumda kalır.

MUHTEŞEM YÜZYIŞ KÖSEM SON BÖLÜMDE NELER YAŞANDI?

Saraydan sürgün edilen, Kösem Sultan, Sultan İbrahim’i şimşirliğe götürür. Orda yüzleşirler. Sultan İbrahim ise kararından vazgeçmez.

Kösem Sultan, Sultan İbrahim’e bir ders vermek ister. Vezir-i azâm Kemankeş Paşa’yla beraber Yeniçeriyi kışkırtmaya karar verirler. Bunu öğrenen Turhan Sultan, ana oğulun arasını iyice açmak ister. Kösem Sultan’ın mührünü çalar ve Kösem Sultan adına yeniçeriye emir gönderir.

İfşa olan Kemankeş Paşanın, Sultan İbrahim tarafından idam hükmü verilir. Kösem Sultan ise Kemankeş’i kaçırtıp, saklar. Kemankeş’in saklandığı yeri öğrenen Turhan Sultan bir anlaşma karşılığında Sultan İbrahim’e yerini söyler.

Yakalanan Kemankeş Paşa, Kösem Sultanın gözü önünde idam edilir. Kösem Sultan ise tüm bunları yapanın Turhan Sultan olduğunu bilmektedir.

Add your comment

Your email address will not be published.