Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisinin savaşçı prensesi Farah Zeynep Abdullah

Bir süredir ekrandan uzak olan ve Farya karakteri ile yeniden izleyicisi ile buluşmaya hazırlanan Farah Zeynep Abdullah, dövüş ve kılıç dersleri aldı.

FARYA SIĞINDIĞI LİMANDA HAYATININ AŞKINI MI BULACAK?
Yapımını TIMS Productions’ın, yapımcılığını Timur Savcı’nın yaptığı ve Çağatay Tosun’un yönettiği Muhteşem Yüzyıl Kösem’de ikinci sezon heyecanı sürüyor.

Muhteşem Yüzyıl Kösem’in ikinci sezonunda Farah Zeynep Abdullah da “Farya” rolüyle dahil oluyor.

OSMANLI HANEDANINA MACAR KRALİÇE
Savaşçı ve güzel bir prenses
Babasının ani ölümünün ardından taht kavgasında amcasına yenik düşen ve intikamını almak için Osmanlı’ya sığınan Farya, burada Sultan Murad ile tanışır. Kendini büyük bir aşkın ve bir cihan devletindeki iktidar savaşının içinde bulan Farya, Sultan Murad’ın en büyük destekçisi olacaktır.

NE CARİYE, NE SULTAN

Farya için dövüş ve kılıç dersi

Farya karakterini “ezberbozan bir kadın” olarak tanımlayan Abdullah, “Bu rol için yaptığımız ilk görüşmede; sanki bana aklımdan geçenleri okuyarak; oynamayı hayal ettiğim bir karakteri anlatır gibiydiler. Çok heyecanlandım ve hemen hazırlığa başladık. Uzun süre kılıç ve katana dersleri aldım. Sahneler üzerinden koreografiler hazırlandı ve hala derslere devam ediyoruz” derken sözlerine şöyle sürdürdü: “Farya’nın beni en etkileyen tarafı ezber bozan bir kadın figürü olması… Savaşçı bir prenses, sürprizlerle dolu bir karakter… Bir sonraki hamlesinin ne olacağını kestirmek çok zor.”

Muhteşem Yüzyıl Kösem, 18 Kasım Cuma akşamı FOX’ta izleyicisiyle buluşacak.

Tarih: 12 Kasım 2016 — 23:45

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2008-2018 Tüm Hakları Saklıdır. YüreğininSesi.CoM görüntülü seslichat kameralı seslisohbet sitesi