Netflix başlangıçta mobil oyunlara odaklanacak, ekstra ücret istemeyecek

Netflix başlangıçta mobil oyunlara odaklanacak, ekstra ücret istemeyecek Geçtiğimiz haftalarda oyun sektörüne girdiğini resmi olarak açıklayan Netflixin bu girişimi biraz daha detaylandırıldı. Detayları haberimizde bulabilirsiniz.

En fazla aboneye sahip video akış platforlarından birisi olan Netflix, bildiğiniz gibi oyun sektörüne giriyor. Bu atılımları ile tam olarak ne yapacakları bilinmiyordu ancak son açıklamalarla birlikte detaylar biraz daha belli oldu.

Mobil Oyunlarla Başlayacaklar
Açıklamaya göre Netflix, oyun sektörü atılımına mobil oyunlarla başlayacak. Ne yazık ki net bir oyun duyurusu şu anda yok ancak Netflix bu adımı ile önce oyunlara alışmayı ve öğrenmeyi planlıyor.

Ekstra Ücret Yok
Netflixin oyun sektörüne gireceğini açıklaması ile birlikte birçok oyuncu, bunun ücretlendirmesinin nasıl olacağını merak etmişti. Son açıklamalara göre Netflix, yayınladığı oyunlardan aboneler için ekstra bir ücret talep etmeyecek. Aboneliklere dahil olacak. Bunun sonucunda bir fiyat artışı gelir mi ancak bilemiyoruz.

Netflixin ilk oyununu 2022de göreceğimiz daha öncesinde açıklanmıştı. Ancak oyuna dair ne yazık ki hiçbir detay yok. Mobil oyunlarla başladıkları bu atılımda sonraki hamleleri ne olacak o da büyük merak konusu.

YuReKTeN

Her gün bir şey umuyoruz ve bir şey bekliyoruz ancak bazen hiçbir şeyin değişmeyeceğinin farkındayız, ancak yine de beklemeye devam ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir