Netflix, Squid Game ile köşeyi döndü Diziye harcanan para bir hayli az

Netflix, Squid Game ile köşeyi döndü Diziye harcanan para bir hayli az Son dönemin en popüler dizilerinden birisi olan Squid Gamein Netflixe ne kadar mâl olduğu ortaya çıktı. Popüler diziler kıyaslayınca miktar bir hayli düşük.

Netflixin son dönemdeki en popüler yapımlarından biri olan Squid Game gündemde kalmaya devam ediyor. Bu sefer de Netflixin diziye harcadığı para ortaya çıktı.

Bölüm Başına 2.6 Milyon Dolar
Geçtiğimiz saatlerde Bloombergin yaptığı habere göre Netflix, Squid Game için toplamda 24.1 milyon dolar gibi bir ücret ödemiş. Yani yaklaşık olarak 2.6 milyon dolar gibi bütçeye sahip olduğunu söyleyebiliriz. Squid Gamein 111 milyon hane tarafından izlenerek açık ara en çok izlenen Netflix dizisi olduğunu da belirtelim.

Karşılaştırabilmeniz adına diğer Netflix dizilerinden örnek verelim. Varietynin raporlarına göre Netflixin The Crown için bölüm başına harcadığı ücret 10 milyon dolar, Stranger Things için ise 8 milyon dolar. Disney+taki Marvel dizileri ise bu sayıların daha da üstünde.

Her ne kadar 2.6 milyon dolar yüksek bir ücret olsa da dizinin getirdiği başarı ve popülerliğin yanında hiçbir şey diyebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir